Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 z ogromnym wzrostem liczby graczy po premierze serialu Netflixa

Głównie na PC.

Ze statystyk Steama wynika, że po premierze serialu o Białym Wilku na Netfliksie, Wiedźmin 3 stał się jedną z najchętniej uruchamianych gier na platformie Valve. Pod względem popularności znajduje się obecnie na 15. miejscu.

Może się wydawać, że to dość niska lokata, ale warto przypomnieć, że mówimy o grze wydanej w 2015 roku - w dodatku bez trybu sieciowego i nowej zawartości, nie licząc dwóch dodatków. Tuż przed Wiedźminem 3 znajduje się chociażby Red Dead Redemption 2.

Nowi gracze czy powracający wiedźmini?

W szczytowym momencie grę CD Projekt Red miało dziś uruchomionych ponad 48 tysięcy użytkowników. W chwili pisania wiadomości liczba wynosi ponad 29 tysięcy.

Według serwisu Playtracker, zajmującego się między innymi gromadzeniem danych o graczach i grach, wspomniane 48 tysięcy to największa liczba od lat. Ostatnio tak wysoki wynik produkcja uzyskała w 2016 roku, po premierze drugiego DLC, Krew i Wino.

Wliczając również wersje konsolowe, w Wiedźmina 3 w grudniu zagrał ok. milion użytkowników. To o kilkaset tysięcy większy wynik niż przez ostatnie dwa lata.

Zobacz: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Serial nie ma zbyt wiele wspólnego z dziełem polskiego studia - nie licząc oczywiście uniwersum. Netflix nie inspirował się grą i postanowił przedstawić własną wizję historii z opowiadań Andrzeja Sapkowskiego.

Źródło: Playtracker

Następnie: Rosyjska modelka Sasha Zotova twarzą Jill Valentine z Resident Evil 3

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze