Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ta scena z „Mission: Impossible 7” robi wrażenie. Zobacz, jak nakręcono sekwencję z pociągiem

Tom Cruise niczego się nie boi.

Nie od dziś wiadomo, że Tom Cruise to specjalista od widowiskowych scen. W zbliżającym się do kin filmie „Mission: Impossible Dead Reckoning Part One” - którego gwiazdor jest producentem - również ich nie zabraknie. Twórcy ujawnili właśnie, jak nakręcili jedną ze efektownych sekwencji z pociągiem.

Producenci zaplanowali, aby jeden z pojedynków Ethana Hunta - głównego bohatera całego kasowego cyklu - odbył się na dachu pędzącej kolejki. Nie byłoby w tym nic spektakularnego, gdyby nie fakt, że na potrzeby sceny twórcy realnie zbudowali całą lokomotywę ze starannie zaprojektowanymi wagonami, aby potem ją zrzucić z mostu i doszczętnie zniszczyć.

Trzeba pochwalić twórców, że nie chcą całkowicie polegać na CGI

Przypomnijmy, że kilka lat temu dosyć głośnym echem w mediach odbiła się wiadomość o tym, że producenci „Mission: Impossible 7” chcą nakręcić powyższą scenę w Pilchowicach w województwie dolnośląskim. Kontrowersje wzbudziła jednak informacja, jakoby filmowcy mieli zamiar wysadzić znajdujący się tam 117-letni most. Twórcy zaznaczali wtedy, że nie planują w żaden sposób złamać polskiego prawa. Ostatecznie z różnych przyczyn zrezygnowano z pomysłu, a zdjęcia przeniesiono do Norwegii.

Zauważmy, że sekwencja z lokomotywą to niejedyna widowiskowa niespodzianka, jaką przygotowano dla widzów „Mission: Impossible Dead Reckoning Part One”. W jednej ze scen Tom Cruise będzie jechał z zawrotną prędkością na motocyklu w kierunku ogromnego klifu. Chwilę później spadnie w przepaść i w efektowny sposób otworzy wcześniej ukryty spadochron. Jak sam przyznał, „to była bez wątpienia najbardziej niebezpieczna rzecz, jakiej kiedykolwiek spróbował”.

Premiera filmu odbędzie się 14 lipca 2023 roku. Następna część cyklu pod tytułem „Mission: Impossible - Dead Reckoning Part Two” ma pojawić się 28 czerwca 2024 roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze