Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sześć nowych gier zaakceptowanych w programie Steam Greenlight

M.in. Game Dev Tycoon, Riot i The Legend.

Głosowanie w programie Steam Greenlight zakończyło się sukcesem dla sześciu kolejnych tytułów. Valve opublikuje Bleed, Game Dev Tycoon, The Legend, Legends of Eisenwald, RIOT oraz Stardew Valley.

Dynamiczna platformówka Bleed powstała w studiu White Devil. Akcja prezentowana jest w dwóch wymiarach, a zadaniem graczy jest akrobatyczna eksterminacja przeciwników z wykorzystaniem umiejętności specjalnych, takich jak spowalnianie upływu czasu. Twórcy przygotowali siedem poziomów, trzech bohaterów i bogaty arsenał.

Game Dev Tycoon wsławiło się w kwietniu nietypowymi zabezpieczeniami przeciwko piratom. Każdy gracz, który ściągnął produkcję z nielegalnego źródła, w trakcie rozgrywki sam stawał się ofiarą piractwa. Jak sugeruje sam tytuł, produkcja Greenheart Games opowiada o codziennych zmaganiach twórców gier.

The Legend reprezentuje gatunek survival horror. Produkcja powstała na bazie silnika CryEngine 3 i rzuca gracza w różnorodne środkowiska, takie jak las czy opuszczone miasto. Tytuł znajduje się w fazie produkcji, a twórcy obiecują możliwość zabawy w kooperacji i kilku bohaterów do wyboru.

Legends of Eisenwald to „unikatowe połączenie RPG i strategii, rozgrywające się w średniowieczu” - opisują sami twórcy. Walka rozgrywa się w systemie turowym, a zadaniem graczy jest opanowanie całego świata Eisenwaldu.

Riot inspirowane jest prawdziwymi wydarzeniami. Grafikę przedstawiono w 8-bitowym stylu. Gra już wcześniej zdobyła finansowanie w serwisie IndieGoGo. Gracz wcieli się w grupy protestujących lub w siły policji, starające się powstrzymać zamieszki.

Ostatnia gra w zestawieniu, Stardew Valley oferuje możliwość założenia własnej farmy. Poza uprawą roślin możemy także wybrać się na ryby, eksplorować okoliczne jaskinie, ulepszyć posiadane umiejętności a nawet ożenić się z lokalną pięknością.

Greenlight to inicjatywa Valve, w której gracze sami wybierają, które tytuły niezależne trafią do sprzedaży na Steamie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze