Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Game Dev Tycoon odnosi komercyjny sukces po kreatywnym pomyśle z piracką wersją gry

Gra trafi w sierpniu na Steam.

W kwietniu twórcy Game Dev Tycoon udostępnili w sieci piracką wersję swojej produkcji. Zawierała ona błąd, który po pewnym czasie sprawiał, że zabawa w prowadzenie wirtualnej firmy produkującej gry wideo stawała się niemożliwa - przedsiębiorstwo upadało z powodu piractwa. Dzięki nagłośnieniu i publikacjom w mediach, gra ostatecznie odniosła sukces komercyjny.

„Miło mi poinformować, że mój brat Daniel może opuścić swoje dotychczasowe miejsce pracy i skupić się na Greenheart Games. Wsparcie od graczy, którzy zapłacili za grę (choć piratów wciąż jest więcej) sprawiło, że jest to możliwe” - napisał Patrick Klug na oficjalnym blogu studia Greenheart Games.

Pomimo dużej popularności Game Dev Tycoon, twórcy są krytycznie nastawieni do własnego dzieła i chcieliby je dopracować.

„Oczywiście wielu graczy świetnie bawiło się przy Game Dev Tycoon, jednak spotkaliśmy się też z ocenami sfrustrowanych graczy i musimy przyznać, że niektóre elementy wymagają poprawek. Słuchając opinii i oglądając zapisy rozgrywki dostrzegliśmy trochę wad, które psują doświadczenie i ograniczają potencjał gry” - stwierdził deweloper.

Twórca zaznaczył, że od początku celem było zmuszenie użytkowników do taktycznego myślenia, niekoniecznie do spędzania przy produkcji dużych ilości czasu, by coś osiągnąć.

„W Game Dev Tycoon można stworzyć świetną grę od początku, ale można też stworzyć słabą produkcję dysponując dobrym zespołem. To nam się podoba i nie chcemy tego zmieniać, ale powoduje to jednak pewne problemy z balansem rozgrywki. Czasem bowiem widać, że preferowane i po prostu lepsze są konkretne style rozgrywki” - wyjaśnił współzałożyciel Greenheart. „Momentami gra może być zbyt surowa, a co gorsza, może nie oferować wyczerpującej informacji, by można było odpowiednio kierować swoimi działaniami. Jasne, można grać posiłkując się poradnikiem i kalkulatorem, ale nigdy nie chcieliśmy, by był to optymalny sposób na rozgrywkę.”

Deweloperzy chcieliby opublikować zaktualizowaną wersję produkcji, kiedy ta trafi na platformę Steam w sierpniu.

„Nie spodziewajcie się większych dodatków (od tego jest sequel!), ale raczej kilku ulepszeń i małych nowości, a także bardziej dopracowanego doświadczenia” - dodał jeden z twórców.

Wszyscy, którzy kupili Game Dev Tycoon przez oficjalną stronę, otrzymają w odpowiednim czasie klucz do gry w wersji Steam.

Komentarze