Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szef Sony tłumaczy kontrowersyjną wypowiedź o starszych grach

Chodzi o wczesne odsłony Gran Turismo.

Szef Sony Interactive Enteertainment - Jim Ryan - odniósł się do kontrowersyjnej wypowiedzi sprzed kilku lat, którą sugerował, że niewielu chciałoby dzisiaj bawić się przy starszych tytułach.

- Niedawno byłem na pokazie Gran Turismo, gdzie mieli odsłony na PS1, PS2, PS3 i PS4. Produkcje na PS1 i PS2 wyglądają staro, kto chciałby dziś w nie grać? - pytał menedżer w wywiadzie, jakiego w 2017 roku udzielił serwisowi Time. Wówczas nie kierował jednak firmą.

Teraz Ryan w rozmowie z serwisem Axios Gaming sprostował wspomniane słowa. Przyznał jednocześnie, że ciągle ponosi konsekwencje niefortunnej wypowiedzi, co bywa „nieco frustrujące”.

Szef Sony twierdził, że starsze części Gran Turismo nie są interesujące, gdy dostępne są nowsze odsłony

- Chciałem jedynie wskazać, oczywiście niezbyt dobrze, jak świetnie wyglądały wersje na PS4 i jak mocno seria [Gran Turismo - dop. red.] wyewoluowała. Na pewno nie próbowałem lekceważyć naszego dziedzictwa - tłumaczy, cytowany przez brytyjski Eurogamer.

Menedżer odniósł się również do kierowanych pod adresem Sony zarzutów, że opcja zabawy we wstecznej kompatybilności nie jest tak zaawansowana, jak u konkurencji. Nadal bowiem na nowszych urządzeniach nie można uruchomić tytułów z pierwszych konsol firmy.

- Rozważając tę kwestię podczas projektowania nowej platformy trzeba pamiętać, że czas, zasoby inżynieryjne i pieniądze są ograniczone. Należy więc dokonać ważnych kompromisów - tłumaczy Ryan. Nie wyjaśnił jednak, czy koncern w przyszłości rozbuduje wsteczną kompatybilność o gry z PS1, PS2 i PS3.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze