Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szef Rockstar North odchodzi ze studia po niemal dwudziestu latach

Leslie Benzies nie wróci z urlopu.

Leslie Benzies nie wróci z urlopu, na którym przebywa od 17 miesięcy. Jak informuje serwis Kotaku, szef Rockstar North opuści studio, do którego dołączył niemal 20 lat temu.

Rockstar North uznawane jest za „główne” biuro produkcyjne firmy z siedzibą w Nowym Jorku, w przeszłości działające pod nazwą DMA Design. Odpowiadało za jedne z najważniejszych produkcji w historii gier wideo, jak Grand Theft Auto: San Andreas czy GTA 4.

W ostatnich latach Rockstar postawił jednak na produkcję jednocześnie w wielu studiach, a dział ze Szkocji trudno już wskazać jako firmę „osobiście” odpowiedzialną za GTA 5, Max Payne 3 czy też Red Dead Redemption.

Teraz okazuje się, że sam Benzies wkrótce po premierze Grand Theft Auto 5 postanowił udać się na zasłużony urlop, po wypełnieniu obowiązków jako producent tego tytułu. Jak widać, urlop nieco się przedłuża.

„Możemy potwierdzić, że Leslie Benzies poszedł na urlop 1 września 2014 roku i zdecydował się nie wracać do firmy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za jego wkład przez ostatnie 15 lat, gdy pracowaliśmy razem nad świetnymi tytułami” - napisano w oświadczeniu.

„Leslie pomógł nam zbudować wspaniały zespół, który będzie dalej tworzył doskonałe doświadczania dla fanów. Leslie na zawsze pozostanie naszym przyjacielem i na pewno będzie nam go brakowało, ale życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości.”

Deweloper dołączył do DMA Design w 1999 roku, zajmując się programowaniem mało znanego Space Station Silicon Valley na Nintendo 64. Zaraz potem przeszedł do zespołu odpowiedzialnego za GTA.

Pracami Rockstar North kierują teraz Aaron Garbut oraz Rob Nelson, mogący pochwalić się dorobkiem w Rockstarze dorównującym samemu Benziesowi. Obaj służyli ostatnio jako dyrektorowie artystyczni GTA 5.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze