Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Switch ma przed sobą jeszcze wiele lat. Konsola jest dopiero w połowie "życia"

Następca nie pojawi się szybko?

Na telekonferencji z inwestorami Nintendo zasugerowało, że nie powinniśmy oczekiwać szybkiej premiery nowej konsoli, ponieważ Switch jest dopiero w „połowie życia”.

Prezes japońskiego koncernu - Shuntaro Furukawa - komentując najnowsze wyniki finansowe firmy wskazał, że wspomniana platforma ma jeszcze przed sobą wiele lat. Zwłaszcza, że urządzenie wciąż radzi sobie bardzo dobrze.

- Switch nadal jest w połowie swojego cyklu życiowego i z dobrymi wynikami rozpoczyna bieżący rok. Jest gotowy, by złamać schemat znany z naszych starszych konsol, gdy w szóstym roku od premiery obserwowaliśmy słabsze rezultaty - tłumaczy menedżer, cytowany przez Bloomberga.

Wypowiedź Furukawy nie może być zaskoczeniem, jeżeli wziąć pod uwagę twarde dane. Platforma jest bowiem najpopularniejszą konsolą stacjonarną Nintendo - znalazła ponad 103 miliony nabywców, wyprzedzając Wii, które było dotychczasowym liderem. Poza tym urządzenie najszybciej w historii branży przekroczyło barierę 100 milionów sprzedanych sztuk.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze