Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Świat reaguje na GTA 6. Lawina komentarzy i opinii o zwiastunie

W większości zachwyt.

Stało się. Jesteśmy już po - nieco przyspieszonej - premierze pierwszego trailera GTA 6. Po długich latach czekania znamy rok premiery, platformy docelowe, postacie i miejsce akcji. Hype był ogromny, więc nie powinno dziwić, że zwiastun wywołał prawdziwe zatrzęsienie komentarzy w sieci.

Reakcje na GTA 6 są na razie w przeważającej mierze pozytywne. Poniżej najciekawsze komentarze w mediach społecznościowych, YouTube i innych miejscach.

Sutuacja u źródła, czyli co się dzieje pod trailerem

Trailer ukazał się na YouTube, więc zacznijmy właśnie od tego miejsca. W momencie pisania tej wiadomości zwiastun GTA 6 ma już niemal 50 milionów wyświetleń, mimo że został opublikowany zaledwie 8 godzin temu.

Przeważająca część łapek skierowana jest w górę. Aktualnie podział wygląda następująco:

  • 6,4 miliona łapek w górę
  • 189 tys. łapek w dół

Łapek w dół jest więc całkiem sporo, jednak przy takim rozkładzie stanowią one ledwie widoczny ułamek na pasku pod filmem. Komentarze są pełne hype'u, a nawet nostalgii i... wzruszenia. Oto kilka z nich:

  • To szalone, że nawet kiedy jesteśmy dorośli, zwiastuny takie jak te mogą sprawić, że znów czujemy się jak dzieci”.
  • Kto jeszcze nie może przestać oglądać? Piosenka, różne klimaty, szaleni ludzie. Nigdy nie byłem na południowej Florydzie, ale dokładnie tak to sobie wyobrażam”.
  • Rozpłakałem się, w końcu nadszedł czas. W momencie premiery GTA 5 miałem 13 lat, teraz mam 23. GTA to dla mnie więcej niż tylko gra”.
  • W tym tempie zostały mi jeszcze jakieś trzy GTA w ciągu mojego życia”.

Ned Luke, czyli Michael, komentuje trailer GTA 6

Choć Ned Luke raczej nie pojawi się w GTA 6 - chyba że świetnie to ukrywa - to też z wypiekami twarzy czeka na najnowszą odsłonę gangsterskiej serii Rockstara. Aktor wcielający się w Michaela w GTA 5 nagrał już swoją pierwszą reakcję na trailer.

- Wow. To wygląda po prostu niesamowicie - podsumował. - To dla mnie szok, nie wiem, co powiedzieć.

- Jakość grafiki, to, jak poruszają się postacie, laska twerkująca na samochodzie. To jest naprawdę dobre. Nie będę ukrywał, że [trailer GTA 6 - dop. red.] mnie zaskoczył, ale nie jestem zawiedziony, że musieli go przyspieszyć. Dzięki temu zobaczyliśmy go wcześniej.

Ned Luke stwierdził też, że był tak zaskoczony powiadomieniem o premierze trailera, że myślał, że to fake. Zapewne wielu z nas może się z nim utożsamić.

„Prawdziwy” Michael zwrócił też uwagę na interesujący model postaci Lucii, szczególnie jej biodra. Zażartował nawet, że deweloperzy Rockstara wzorowali ją chyba na Jennifer Lopez. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, poznaj wszystkie informacje o GTA 6 - premiera, miasto, mapa i nowości.

Twitter ukoronował Rockstara, nabija się z leakera i szuka ciekawostek

Jak można się spodziewać, na Twitterze (X) też jest już cała masa komentarzy. To właśnie tam Rockstar poinformował, że skoro trailer i tak wyciekł, to możemy obejrzeć oryginał wcześniej.

Upuściliście coś” - napisało oficjalne konto Dying Light, za pomocą emotek podając Rockstarowi koronę.

Przykro nam z powodu leaku. :( Ale dziękujemy wam za całą trudną pracę. Jesteśmy bardzo podekscytowani” - napisało z kolei konto Among Us.

Jest też cała masa żartów o tym, co Rockstar zrobi z leakerem trailera, kiedy już go dopadną:

Niektórzy sugerują, skąd mogą pochodzić inspiracje do stowrzenia niektórych potaci z trailera. Mamy panią z niebezpiecznymi narzędziami w dłoniach, „Jokera z Miami” i nagiego mężczyznę uciekającego przed policją. Podobieństwo faktycznie jest bardzo duże.

Wielu graczy liczyło zapewne na nieco szybszą premierę niż w 2025 roku, szczególnie że przecieki wspominały o jesieni 2024. Wiele tweetów wyraża niezadowolenie z tego faktu:

Redakcja IGN zwróciła uwagę na dwa ciekawe detale: w grze powróci znany z poprzednich części GTA samochód Cheetah, a na drzwiach sklepu, na który napadają Jason i Lucia widzimy napis „Nie będziemy już przyjmować pieniędzy przetrzymywanych w bieliźnie”.

Lucia już zdobyła serca graczy

GTA 6 będzie miało dwóch bohaterów, Jasona i Lucię. To pierwsza protagonistka w serii GTA od wielu lat, więc wydawało się, że decyzja Rockstara jest nieco ryzykowna, ale najwyraźniej się opłaciło. Internauci już pokochali gangsterkę.

Uwielbiam ją. Nie mogę się doczekać, żeby zagrać w jej historię”, „Jest idealna”, „Już się w niej zakochałem” - tak brzmią przykładowe komentarze, choć nie brak też oczywiście głosów krytyki.

Niektórzy już pytają, czy gra „zmusi nas do grania kobietą” lub mają nadzieję, że „Lucia nie będzie mogła wyrzucić rosłego kierowcy z samochodu”, żeby go ukraść. Pojawiają się też wprost negatywne opinie osób, którym Lucia zwyczajnie się nie podoba.

Więcej o GTA 6:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Grand Theft Auto 6

PS5, Xbox Series X/S

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze