Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera GTA 6 tylko na PS5 i Xbox Series X/S. Gra ominie PC

Przynajmniej początkowo.

Potwierdziło się to, czego spodziewała się spora część graczy - GTA 6 zadebiutuje w 2025 roku tylko na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Rockstar nie wspomina o PC, ale nie znaczy to, że gra nigdy nie ukaże się na tej platformie.

Co prawda pierwszy trailer GTA 6 w ogóle nie wspomina o docelowych platformach, ale informacje otrzymaliśmy w opublikowanej zaraz po nim notce prasowej. „Grand Theft Auto VI pojawi się na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S w 2025 roku” - napisał krótko Rockstar.

Rockstar jest znany z początkowego omijania pecetów przy premierach swoich największych blockbusterów. Zarówno GTA 4, jak i GTA 5 początkowo trafiły tylko na PS3 i Xbox 360. Finalnie GTA 4 ukazało się na PC po kilku miesiącach, ale na GTA 5 pecetowcy musieli czekać niemal dwa lata. Od tradycji nie odbiegło też Red Dead Redemption 2 - w tym przypadku wersji PC doczekaliśmy się po roku od premiery na konsolach.

Lucia jest zaskoczona, że nie zagra na PC

Spokojnie można więc postawić na to, że GTA 6 w końcu trafi na PC - i to zapewne w ulepszonej, poprawionej patchami wersji. Ponadto pecet może być pierwszą platformą, na której w Grand Theft Auto 6 będziemy mogli zagrać w płynności wyższej niż 30 klatek na sekundę. Biorąc pod uwagę gęstość miasta i poziom graficzny, raczej nie ma co oczekiwać więcej niż 30 FPS na PS5 i Xbox Series X/S.

Grand Theft Auto VI zabiera nas do stanu Leonida, gdzie znajdują się skąpane w neonach ulice Vice City i nie tylko, w największej i najbardziej wciągającej ewolucji serii Grand Theft Auto do tej pory” - czytamy w oficjalnej notce prasowej.

Więcej o GTA 6:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Grand Theft Auto 6

PS5, Xbox Series X/S

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze