Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Suicide Squad rozczarowało. Warner Bros. szykuje się na ciężki rok

Mało szokujące oświadczenie.

Firma Warner Bros. Discovery przyznaje, że Suicide Squad: Kill the Justice League poradziło sobie „poniżej oczekiwań” wydawcy, co nie będzie zapewne niespodzianką dla osób obserwujących losy tej produkcji.

Dyrektor finansowy korporacji - Gunnar Wiedenfels - potwierdził sytuację podczas konferencji z inwestorami po opublikowaniu najnowszych wyników finansowych. Tytuł ukazał się 2 lutego w cenie 70 dolarów, ale „wypadł poniżej naszych oczekiwań” - wyjaśnił menedżer.

Nie wspomniano o konkretnych wynikach, ale Warner Bros. szykuje się teraz na ciężki rok w dziale gier wideo. Będzie on bowiem porównywany z poprzednim, w którym ukazało się Hogwarts Legacy, najlepiej sprzedająca się gra w USA w całym 2023 r.

Zobacz na YouTube

- W tym roku Suicide Squad, jedna z naszych kluczowych premier 2024 roku, wypadła poniżej naszych oczekiwań od czasu premiery w obecnym kwartale, pozycjonując nasz dział gier na ciężkie porównanie rok do roku - mówił Wiedenfels.

Komentarz menedżera nie będą zapewne większą niespodzianką. Brakuje kompletnych danych, ale w szczytowym momencie ostatnich 24 godzin na Steamie zanotowano jedynie 914 graczy jednocześnie. Być może sytuację poprawi start 1. sezonu, zaplanowany na marzec.

„Suicide Squad nie jest grą, na którą czekali fani Arkhamverse. Na pewno nie w obecnej, obdartej z zawartości formie. To tytuł obarczony problemami modelu live-service: do bólu uproszczony, powtarzalny i pozbawiony choćby jednego wybitnego elementu, który przyciągnąłby graczy na dłużej” - pisał Nikodem w naszej recenzji.

Read this next