Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio Human Head jest „dumne” ze swojej pracy nad anulowanym Prey 2

„Efekty mówią same za siebie.”

Human Head Studios potwierdziło oficjalnie, że było zaangażowane w prace nad strzelanką Prey 2. Produkcja została oficjalnie anulowana przez wydawcę.

Prey 2 miało opowiadać o losach łowcy nagród na obcej planecie. Podobno.

- Wierzyliśmy w ten tytuł, ale nigdy nie mieliśmy poczucia, że zmierza we właściwym kierunku - wyjaśnił w piątek Pete Hines z Bethesdy. - Nie widzieliśmy perspektyw na sukces po premierze.

„Możemy potwierdzić, że Human Head Studios było od jakiegoś czasu zaangażowane w prace nad Prey 2” - przyznał teraz Tim Gerritsen z tej firmy w oświadczeniu dla serwisu VG247.

„Choć jesteśmy zawiedzeni, że nie będziemy mogli zrealizować naszej wizji, to pozostajemy dumni z naszych prac nad serią. Efekty mówią same za siebie, z nagradzaną prezentacją gry z targów E3 w 2011 roku włącznie.”

„Ceniliśmy współpracę z utalentowanym zespołem z Bethesdy i życzymy im wszystkiego najlepszego w przyszłych planach na rozwój cyklu” - dodał Gerritsen.

Prace nad Prey 2 rozpoczęto w 2011 roku w Human Head, które trzy lata wcześniej przygotowało Prey. Ostatnio nieoficjalnie mówiło się, że produkcję wspomaga Arkane Studios, odpowiedzialne za Dishonored. Trudne losy gry w szczegółach opisaliśmy w czerwcu.

Poniżej wspomniany zwiastun z E3 2011.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze