Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prey 2 oficjalnie anulowane

Bethesda: „nigdy nie mieliśmy poczucia, że zmierza we właściwym kierunku”.

Wiceprezes firmy Bethesda - Pete Hines - potwierdził w najnowszym wywiadzie, że prace nad strzelanką Prey 2 zostały ostatecznie anulowane.

Niedoszły bohater Prey 2 miał być łowcą nagród

Jeszcze do niedawna produkcja pojawiała się w okazjonalnych „przeciekach”, a jako twórców wymieniało się studio Arkane, odpowiedzialne wcześniej za Dishonored. Prace rozpoczęto w 2011 roku, jeszcze w Human Head, które trzy lata wcześniej przygotowało Prey.

- Wierzyliśmy w ten tytuł, ale nigdy nie mieliśmy poczucia, że zmierza we właściwym kierunku - przyznał Hines w rozmowie z serwisem CNET. - Nie widzieliśmy perspektyw na sukces po premierze.

- Jakość nie była odpowiednia i zdecydowaliśmy się anulować prace. To była trudna decyzja, ale raczej nie powinna nikogo dziwić, biorąc pod uwagę brak informacji na temat gry.

Menedżer nie wyklucza, że seria może jeszcze kiedyś powrócić, o ile uda się znaleźć odpowiedni format.

- Human Head Studios nie kontynuuje produkcji. Nadal wierzymy w tę licencję i możemy coś z nią zrobić, gdy tylko dowiemy się, czym jest to „coś”.

Trudne losy Prey 2 w szczegółach opisaliśmy w czerwcu tego roku.

Zwiastun Prey 2 z 2011 roku

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze