Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio Epic Games dotuje gry stworzone w Unreal Engine 4

Od 5 do 50 tys. dol.

Studio Epic Games rozda 5 milionów dolarów dla twórców gier powstających w Unreal Engine 4, w ramach nowego programu dotacji.

Firma chce w ten sposób pomóc niezależnym deweloperom, promując jednocześnie swoje oprogramowanie.

Epic Games nie stawia żadnych warunków. Twórcy mogą wydać pieniądze w dowolny sposób, zachowując pełne prawa autorskie. Mogą też szukać dodatkowego finansowania, na przykład na Kickstarterze. Potrzebny jest jedynie działający prototyp.

Dotacje będą wynosić od 5 do 50 tysięcy dolarów.

„Prace deweloperskie mogą być napędzane tylko kreatywnością i determinacją, ale dokończenie i wydanie komercyjnego produktu często wymaga pieniędzy” - komentuje Tim Sweeney z Epic. „Mały budżet może zrobić wielką różnicę podczas publikowania projektu.”

Program przeznaczony jest nie tylko dla twórców gier, a studio chętnie przyjrzy się także modom czy wizualizacjom architektonicznym.

W ubiegłym roku Epic Games udostępniło Unreal Engine 4 w nowym modelu biznesowym, gdzie deweloperzy mogą zapłacić 19 dolarów miesięcznie za licencję na silnik, a potem 5 procent z ewentualnych przychodów.

Trzeba jednak przyznać, że choć technologia Unreal Engine 3 zdominowała poprzednią generację, to zainteresowanie nową wersją jest już dużo mniejsze, a największe studia dużo chętniej stawiają teraz na własne rozwiązania.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze