Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Streamerzy na Twitchu nawołują do strajku z powodu rasistowskich ataków

#ADayOffTwitch.

Grupa streamerów na platformie Twitch nawołuje do strajku, by w ten sposób zwrócić uwagę włodarzy platformy na powtarzające się ataki na tle rasowym.

Już od jakiegoś czasu popularny serwis ma spore problemy z „najazdami” zautomatyzowanych botów, które zalewają czat tekstowy wulgarnymi i rasistowskimi wpisami. Na „celowniku” najczęściej są właśnie twórcy sami reprezentujący mniejszości.

Jedną z nowych „taktyk” stosowanych przez napastników jest także publikowanie podobnych treści, gdy kanał nie streamuje - a moderatorzy nie mogą zareagować. Następnie użytkownik jest masowo raportowany, co może przełożyć się na bany.

Dlatego też trójka streamerów - RekItRaven, LuciaEverblack oraz ShineyPen - rozpoczęła kampanię #ADayOffTwitch, nawołując do 24-godzinnej przerwy w transmitowaniu. Inicjatywa - ogłoszona 20 sierpnia - wypada właśnie dzisiaj.

Twitch wyjaśnił w przeszłości, że problemu nie da się wyeliminować „za pomocą prostej poprawki”. Jak zapewniono, trwa dodawanie słów do globalnej listy zakazanych zwrotów, lecz kreatywność napastników w sferze omijania takich ograniczeń nie zna granic.

„Od miesięcy budujemy narzędzia do wykrywania osób omijających bany. Jednak podczas gdy pracujemy, ci napastnicy równolegle rozwijają nowe sposoby na poradzenie sobie z obostrzeniami” - napisano.

Dane serwisu TwitchTracker wskazują, że protest nie ma na razie większego przełożenia na statystyki portalu, lecz na podsumowanie trzeba będzie poczekać do jutra.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze