Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Strategia Massive Chalice debiutuje 1 czerwca w pełnej wersji

Koniec Early Access.

Studio Double Fine - twórcy Broken Age i Costume Quest - ogłosili, że 1 czerwca wydadzą pełną wersję sfinansowanej na Kickstarterze gry strategicznej Massive Chalice.

Jest pastelowo

Turowa produkcja opuści tego dnia program Early Access, gdzie debiutowała w listopadzie ubiegłego roku - napisano na oficjalnym blogu firmy.

W tym samym okresie tytuł zadebiutuje także na konsolach Xbox One.

Prace nad wersją PC trwają już od około dwóch lat. W tym okresie deweloperzy dodawali nowe elementy i wprowadzali poprawki, bazując na opiniach graczy.

Teraz Double Fine zajmuje się ostatnimi poprawkami i szlifowaniem wydajności przed ostateczną datą premiery. W wersji 1.0 znajdziemy wsparcie dla kontrolera, osiągnięcia oraz zmiany w balansie rozgrywki.

W strategii wcielamy się w nieśmiertelnego przywódcę, dowodzącego grupą herosów. Zadaniem graczy jest odparcie inwazji demonów, zjednoczenie krainy pod własnym sztandarem i rekonstrukcja tytułowego kielicha.

Rozgrywkę podzielono na dwie płaszczyzny: taktyczną walkę oraz zarządzanie włościami, polegające między innymi na prowadzeniu badań, aranżowaniu ślubów czy dbaniu o wydobycie surowców.

Twórcy czerpią inspiracje z X-COM, Final Fantasy Tactics i Fire Emblem, ale także z „Gry o Tron”. Wiele elementów gry generowanych jest losowo. Prowadzeni herosi starzeją się i umierają, a raz utraconego na polu walki bohatera już nie odzyskamy.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze