Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam z nowym rekordem jednocześnie zalogowanych graczy

Pobito wynik z października.

Platforma Steam może pochwalić się nowym rekordem w liczbie jednocześnie zalogowanych użytkowników. Tym razem było to niemal 32 miliony graczy. Co ciekawe, próg 30 milionów udało się pobić dwukrotnie w ciągu 24 godzin.

Jak wynika z danych serwisu SteamDB, pierwsze przebicie progu nastąpiło 27 listopada około godziny 15:00 czasu polskiego i wynosił ponad 31 milionów użytkowników, po czym liczba ta zaczęła spadać. Następnego dnia o tej samej godzinie udało się poprawić wynik o kolejne 500 tysięcy graczy i wynosi obecnie dokładnie 31906400 użytkowników.

Oficjalna strona z wykresami Steama pokazuje co prawda jeszcze nieco wyższy wynik, ale obejmuje on także użytkowników, u których oprogramowanie Valve działało w „tle”, natomiast SteamDB liczy dane na podstawie osób grających w gry dostępne w usłudze lub aktywnie korzystających z aplikacji, np. rozmawiając na czacie lub przeglądając sklep.

Rozwój bazy użytkowników Steama na przestrzeni lat. Źródło: SteamDB

Poprzedni rekord ustanowiono w październiku tego roku i wyniósł nieco ponad 30 milionów graczy. Obecny wynik może być związany z obchodzonym w zeszły czwartek w USA Świętem Dziękczynienia, na co nałożyła się jesienna wyprzedaż na Steamie.

Do dziesięciu najczęściej ogrywanych gier podczas rekordowego weekendu należały Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Call of Duty Modern Warfare 2, Lost Ark, PUBG Battlegrounds, Apex Legends, GTA 5, Team Fortress 2, Rust oraz New World.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze