Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Bard's Tale 4 zapowiedziane

Kontynuacja oryginalnej trylogii z lat osiemdziesiątych od studia inXile.

Brian Fargo, założyciel studia inXile Entertainment, zapowiedział dziś nową odsłonę oryginalnego cyklu The Bard's Tale z lat osiemdziesiątych - informuje IGN.

Być może otrzymamy lepszy poziom oprawy niż w oryginale z 1985 roku

- To dla mnie naprawdę ważny projekt. Oryginał był grą, dzięki której zarówno ja, jak też cały Interplay, zostaliśmy dostrzeżeni. To także marka, która pomogła stworzyć inXile - powiedział Fargo.

Nie zdradzono wielu szczegółów na temat produkcji. Wiadomo, że gracze powrócą do miasta Skara Brae z pierwszej części. Fani mogą liczyć na wiele odniesień i nawiązań do klasycznego tytułu.

Pewne zmiany zostaną wprowadzone w rozgrywce. Trylogia The Bard's Tale była przedstawicielem gatunku dungeon crawlerów. W nowej odsłonie pojawi się turowy system walki. W trakcie starć cała drużyna zaatakuje jednocześnie, a nie po kolei.

- Możecie liczyć na różnorodność i głębie systemu walki - powiedział Fargo. - Spójrzmy na przykład na Hearthstone. Jest tam pewien proces planowania, przewidywania, skomplikowanych strategii. To świetny system. Podobają mi się tego typu współczesne inspiracje.

Twórcy planują rozpocząć zbiórkę funduszy na The Bard's Tale 4 w serwisie Kickstarter, by pokryć część kosztów produkcji. Ponownie - jak Wasteland 2 - gra powstawać będzie bez udziału wydawcy.

Zespół inXile stworzył już grę RPG The Bard's Tale w 2004 roku, oficjalnie nigdy nie była jednak określana mianem sequela czy remake'u. Twórcy nie posiadali wtedy praw do marki.

O autorze
Komentarze