Skip to main content

Starfield może dostać Season Pass

Jest też tymczasowa data premiery.

Gracze o sokolich oczach wypatrzyli kolejną aktualizację plików na steamowej stronie Starfield. Wszelkie tropy prowadzą do przepustki sezonowej lub innej dodatkowej zawartości.

Twórcy są w ostatnich tygodniach bardzo aktywni, co widać w serwisie SteamDB. Najpierw zauwazono dane związane z nowymi materiałami promocyjnymi, a teraz dodano pakiet, jaki przypomina pliki związane z DLC w poprzednich grach Bethesdy. Pojawiła sie też nowa data premiery - 29 grudnia 2023, jednak najpewniej jest to jedynie tzw. placeholder; data zastępcza.

Wiele wskazuje na to, że deweloperzy szykują się do większego ogłoszenia, które może być bliżej, niż myślimy. Internauci wiążą aktywność obserwowaną na SteamDB z potencjalnym startem zamówień przedpremierowych, a zatem i z ogłoszeniem nowej daty premiery.

Niewykluczone też, że start preorderów powiązany będzie z ujawnieniem Season Passa lub innej zawartości, choćby dodatków do edycji kolekcjonerskiej czy bonusów za zamówienie gry przed premierą. Jeżeli czekacie na Starfield, to warto śledzić temat, ponieważ Bethesda zdecydowanie szykuje się do jakiegoś ogłoszenia.

Kosmiczne RPG pierwotnie miało ukazać się za nieco ponad miesiąc, 11 listopada, jednak twórcy podjęli decyzję o przesunięciu premiery na pierwszy kwartał przyszłego roku. Powodem mogła być konieczność dopracowania produkcji pod względem technicznym, choć co do tego nie mamy pewności.

Zobacz także