Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi Ocalały - Poszukaj informacji o Tanalorze: Koboh, Kamienne Iglice

Odszukujemy kryjówkę Dagana na Koboh.

To zadanie w grze Star Wars Jedi Survivor rozpoczyna się od razu po zakończeniu poprzedniego - dotrzyj do Spameli. W tym samym momencie otrzymaliśmy dwa zadania - poszukiwań informacji o Tanalorze na zniszczonym księżycu lub na planecie Koboh. Możemy je wykonać w dowolnej kolejności, a każdą aktywujemy poprzez holostół na naszym statku - misja główna Poszukaj informacji o Tanalorze na Koboh pokonując Kamienne Iglice.


Na tej stronie:


Droga do świątyń Jedi

 • Po powrocie na Koboh kierujemy się za wioskę, trzymając się lewej strony. Dotrzemy do bramy (1) chronionej przez kilku przeciwników. Zamiast tego skręcamy w lewo (2) i obchodzimy górę dookoła.
 • Nad przepaścią spotkamy zwierzę, którego nóg się łapiemy i lecimy na drugą stronę, kierując się w stronę jaskini. Po wylądowaniu przebiegamy po ścianie na wprost i łapiemy się pnączy, po których wspinamy się na półkę skalną powyżej. Spotkamy tam ptaka, którego wcześniej uwolniliśmy. Czekamy aż odleci i zaczepiamy linkę o gałąź, na której siedział, a potem przeskakujemy na półkę skalną po drugiej stronie przepaści. Znajdziemy tam kolejne latające zwierzę, na nogach którego przelatujemy przez wulkaniczną jaskinię.
 • Po wylądowaniu czeka nas walka z najemnikiem, znanym jako Korlej Lim. Przeciwnik nie różni się zbytnio od wcześniej spotykanych szturmowców z plecakami rakietowymi. Nie ma też zbyt wiele życia, dlatego kilka celnych trafień pomiędzy unikaniem trafień z blastera. Po walce rozmawiamy z Caij, która może nam od tej pory nagradzać za każdego pokonanego łowcę nagród. Po walce zaczepiamy się o półkę skalną obok Carj i wchodzimy na górę.

Usuwanie materii Koboh z gejzerów

 • Teraz korzystamy ze ściany po prawej, aby odbić się wyżej i złapani się pnączy. Na górze walczymy z kilkoma przeciwnikami. Korzystamy z siedzącego na końcu zniszczonego mostu ptaka, aby dostać się na drugą stronę przepaści, do samotnej skały.
 • Za punktem zapisu skręcamy w prawo i wchodzimy do pobliskiej jaskini. Wewnątrz pokonujemy pojedynczego droida droida, co nie powinno być dużym wyzwaniem i przeciskamy się przez szczelinę w przezroczystej ścianie.
 • Za pomocą mocy ściągamy sześcian z półki skalnej. Wracamy się do wcześniejszej części pomieszczenia i mocą przekręcamy kołowrót w taki sposób, aby wózek z promieniem zniszczył pnącza w rogu ściany. Teraz wracamy się do wózka i mocą wyjmujemy kulę. Przerzucamy ją przez utworzony teraz otwór. Po raz ostatni przeciskamy się przez szparę, po czym łapiemy kulę i wychodzimy z nią na zewnątrz.
 • Teraz umieszczamy ją w pobliskim miotaczu promieni i podchodzimy do niego. Nakierowujemy promień na widoczne w oddali gejzery, blokowane przez pnącza. Tak uwolniliśmy prąd ciepłego powietrza. Zeskakujemy na dół i łapiemy się nóg kolejnego latającego stwora. Dzięki osiągnięciu większej wysokości, udajemy się na półkę skalną po prawej, gdzie walczymy z droidami.
 • Wchodzimy do jaskini i idziemy w lewo. Spotkamy tam dwa kolejne droidy, które pokonujemy. Skaczemy na platformę, ale ta się zapadnie, a my stoczymy walkę z dwoma silnymi przeciwnikami. Z pomocą mocy niszczymy nadkruszoną ścianę. Następnie wyciągamy kulę energii ze znajdującego się po prawej urządzenia strzelającego promieniem i umieszczamy ją w gnieździe za zniszczoną przez znas ścianą.
 • Otworzy się przejście, którym idziemy dalej. Wchodzimy w interakcję z biało-niebieską maszyną w rogu, co pozwoli nam odblokować nową zdolność - kruszarkę - dla naszego towarzysza BD-1. Za pomocą kruszarki tworzymy z materii Koboh linię od promienia (1) do narośli z materii (2). To spali przeszkodę i pozwoli nam wrócić do wcześniejszej komnaty.
 • Teraz umieszczamy wyjętą wcześniej kulę z powrotem w miotaczu energii i za pomocą kruszarki odblokowujemy drogę na górę. Wyjmujemy kulę z lasera i umieszczamy ją w gnieździe na ścianie. Przebiegamy po ścianie na lewą stronę. Zabieramy kulę z gniazda i wychodzimy na zewnątrz.
 • Umieszczamy kulę w miotaczu na skarpie i kierujemy promień do kolejnego zatkanego gejzera. Kamera obróci się, pokazując nasz kolejny przystanek. Zwracamy się w lewą stronę i łapiemy się nóg ptaka. Za pomocą prądu powietrza lądujemy w trzecich, ostatnich już, ruinach.
 • Pokonujemy znajdujących się tam przeciwników i przechodzimy przez wyrwę w skale. Za pomocą mocy przyciągamy sześcian leżący na zniszczonej platformie i umieszczamy go pod bramą po lewej. Idziemy na koniec pomieszczenia i wyjmujemy kulę z gniazda. Dzięki umieszczeniu sześcianu pod bramą ta nie zamknie się, a my możemy włożyć kulę do kolejnego miotacza energii.
 • Po umieszczeniu kuli w miotaczu musimy wykazać się sporą precyzją. Za pomocą kruszarki BD-1 tworzymy „lont” z materii Koboh, od miejsca, w które trafia promień (1), po podłodze (2) aż do przeszkody (3) po prawej stronie. Gdy nam się to uda, wyjmujemy kulę z miotacza i umieszczamy ją w miotaczu na zewnątrz.
 • Kierujemy promień w ostatni już zatkany gejzer, a kamera pokaże ostatni cel naszej podróży - opuszczoną świątynię Jedi, w której Dagan Gera stworzył swoją kryjówkę. To właśnie tam znajdują się poszukiwane informacje o Tanalorze.

Boss - Tague Louesh

 • Łapiemy się nóg latającego zwierza i wlatujemy do świątyni Jedi na samotnej skale. Przeciskamy się przez szczelinę za punktem zapisu i wchodzimy na dziedziniec, gdzie walczymy z mini-bossem Tague Louesh. Walczy on podwójnym ostrzem i może nas przyciągnąć liną jak Scorpion z serii Mortal Kombat, jeśli nie odskoczymy przed nieblokowanym atakiem. Nie posiada jednak wiele punktów życia, więc kilka celnych ciosów powinno załatwić sprawę.
 • Po walce każemy BD-1 zhakować drzwi na dziedzińcu, którymi wejdziemy do środka. Wewnątrz skręcamy w lewo, a potem do pomieszczenia po prawej i wchodzimy w interakcję z biurkiem. Po obejrzeniu scenki możemy wrócić do mijanego wcześniej punktu medytacji przed budynkiem, aby za pomocą szybkiej podróży wrócić na lądowisko Modliszki i podchodzimy do holostołu wewnątrz statku.

Następnie: Star Wars Jedi Ocalały - Dotrzyj do Sanktuarium Pielgrzyma

Spis treści: Star Wars Jedi Ocalały - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi Ocalały - Poszukaj informacji o Tanalorze, Zniszczony księżyc

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze