Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi Ocalały - postawy: wymiana, przełączanie, ulepszanie

Ile jest postaw.

Jedną z największych nowości w kontekście walki w Star Wars Jedi Survivor są postawy, czyli różne typy oręża oraz sposoby ich używania. Na tej stronie dowiesz się, ile jest postaw oraz jak się je wymienia i ulepsza.

Jeśli wiesz już, na czym polegają postawy i chcesz wiedzieć, na jaką się zdecydować, zajrzyj na naszą stronę o najlepszej postawie.


Na tej stronie:


Wszystkie postawy w Star Wars Jedi Ocalały

Oto wszystkie postawy oraz krótki opis, dzięki któremu będziesz wiedział, jak działają.

  • Pojedynczy - klasyczny chwyt i klasyczny miecz świetlny. Doskonały balans między szybkością a siłą
  • Podwójne ostrze - miecz świetlny w stylu Dartha Maula, czyli po dwóch stronach zakończony ostrzem. Sprawdza się w walce z grupami wrogów
  • Podwójny chwyt - Cal trzyma dwa miecze w dwóch dłoniach. Bardzo szybkie ciosy, ale mniejsza moc
  • Blaster - Cal trzyma w jednej dłoni pistolet, a w drugiej miecz świetlny. Blaster pozwala oczywiście atakować na dystans, ale wyczerpuje się w nim amunicja, a żeby ją uzupełnić, trzeba atakować wręcz
  • Oburęczny - długi i ciężki miecz chwytany dwiema dłońmi. Bardzo wolny, ale zadaje duże obrażenia

Kolejne postawy odblokowujesz w ramach kampanii fabularnej, więc jeśli chcesz jak najszybciej wypróbować wszystkie, wykonuj po prostu zadania główne.

Każda postawa ma własne unikalne ataki i kombinacje. Aby sprawdzić listę ruchów dla danej postawy, wejdź do zakładki Zdolności, a potem do kafelka Postawy.


Wymiana i przełączanie się między postawami

Cal może mieć „pod ręką” dwie postawy, między którymi może się przełączać, nawet w trakcie ataku. Te dwie ustalone postawy można podmieniać tylko w punktach medytacji oraz warsztatach. Wystarczy wybrać opcję Postawy.

Zobaczysz tutaj dwa miejsca na dwie wybrane postawy (1), więc po prostu przydziel te, których chcesz używać, do lewego i prawego slotu. Zwróć uwage, że każda postawa jest opisana atrybutami (2), które podpowiadają ci, w czym radzi sobie najlepiej, a w czym gorzej.

Aby przełączać się między postawami, po prostu użyj strzałek w lewo i prawo na kontrolerze. Ikony na interfejsie (3) podczas rozgrywki podpowiadają ci, jaką postawę masz z lewej i prawej strony.


Rozwój postaw

Gdy już znajdziesz swoje ulubione postawy - lub nawet jedną z nich - warto wydać punkty umiejętności, by uczynić je jeszcze lepszymi.

W swojej „surowej” formie postawy nie pokazują bowiem swojego pełnego potencjału. Nowe punkty umiejętności odblokowują kolejne ataki oraz zwiększają skuteczność postaw.

Postawy rozwija się tak jak wszystkie inne aspekty - w menu umiejętności.

Następnie: Star Wars Jedi Ocalały - najlepsza postawa: którą warto wybrać i rozwijać

Spis treści: Star Wars Jedi Ocalały (Survivor) - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi Ocalały - broń palna, blaster: jak odblokować

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze