Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Eclipse to nowa gra twórców Detroit: Become Human - raport

Z akcją w czasach Wysokiej Republiki.

Niezapowiedziana jeszcze gra Star Wars od francuskiego studia Quantic Dream nosi rzekomo tytuł Eclipse i toczy się w epoce „Wysokiej Republiki”, a więc na 200 lat przed filmem „Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo”.

Takie wieści przekazał Jeff Grubb w swoim płatnym programie w serwisie Giant Bomb, gdzie świetnie poinformowany dziennikarz przedstawia zakulisowe i nieoficjalne doniesienia ze świata gier.

- Z tego co słyszę, gra Star Wars od Quantic Dream jest gotowa na ogłoszenie - przyznał. Zapowiedź ma odbyć się podobno jeszcze w tym roku, co wydaje się sugerować, że mowa być może o tygodniu rozpoczynającym się 14 grudnia - w ramach harmonogramu samego Disneya.

Wysoka Republika to nowy pomysł Disneya

Grubb dodał, że „nie ma pewności” co do czasu akcji i nazwie, lecz „wierzy”, że mowa właśnie o - odpowiednio - High Republic oraz Star Wars Eclipse.

Wysoka (lub Wielka) Republika to nowa inicjatywa właściciela licencji, w ramach której Disney w trzech fazach wydaje przeróżne książki i komiksy. Wydarzenia toczą się około 200 lat przed akcją filmów i 800 lat po upadku Starej Republiki.

Głównym tematem przewodnim tego okresu jest rasa „kosmicznych wikingów” oraz interwencja Jedi, ostatecznie radzących sobie z zagrożeniem.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze