Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż Ubisoftu? Firma rozważy każdą propozycję

Świeża wypowiedź prezesa.

Jeśli pojawi się propozycja przejęcia Ubisoftu, francuski wydawca rzetelnie ją rozważy - podkreślił prezes Yves Guillemot podczas telekonferencji z inwestorami.

- Zawsze podejmowaliśmy decyzje mając na uwadzę naszych intresariuszy, czyli pracowników, graczy oraz akcjonariuszy - zaznaczył Guillemot. - Ubisoft może pozostać niezależny: mamy talent, finanse i odpowiednie portfolio. Jednak jeśli pojawi się oferta kupna, to zarząd oczywiście ją rozważy.

Ubisoft nie jest przeciwny przejęciu. Firma jest otwarta na propozycje, jednak - jak stwierdził prezes - wiele czynników przemawia też za niezależnością.

- Mamy duży kapitał i możemy pozostać samodzielni, jednocześnie zapewniając tworzenie wartościowych produktów, ponieważ dysponujemy odpowiednimi ludźmi, technologią, społecznościami i markami.

Guillemot nie chciał odpowiedzieć na pytanie jednego z akcjonariuszy związane z zainteresowaniem innych firm zakupem i przejęciem Ubisoftu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze