Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedano już ponad 106 mln egzemplarzy gry Minecraft

Najwięcej na platformach mobilnych.

Studio Mojang sprzedało już ponad 106 mln egzemplarzy gry Minecraft - poinformowali przedstawiciele firmy na oficjalnej stronie.

Co miesiąc twórcy odnotowują ponad 40 mln aktywnych użytkowników.

Najwięcej egzemplarzy zakupiono na platformach mobilnych - telefonach i tabletach z Androidem oraz systemem iOS. Na drugim miejscu, pod względem liczebności, są wersje konsolowe. Edycja PC uplasowała się na trzecim miejscu w każdym regionie.

Cztery egzemplarze sprzedano nawet na Antarktydzie.

Pierwsza wersja gry ukazała się w maju 2009 roku, a na pełną wersję trzeba było poczekać do 2011 roku. Studio Mojang wciąż aktywnie wspiera i rozbudowuje swoje dzieło.

Minecraft jest grą z otwartym światem, głównym elementem jest konstruowanie różnych przedmiotów i budynków z sześciennych bloków. Tytuł umożliwia samotną rozgrywkę, pozwala też na współpracę i rywalizację - zasady ustalają najczęściej sami gracze, szczególnie w wersji PC, która umożliwia wykorzystywanie fanowskich modyfikacji.

W 2014 roku studio Mojang zostało wykupione przez Microsoft. Markus „Notch” Persson opuścił wtedy firmę wraz z pozostałymi założycielami.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze