Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Speedball 2 HD w grudniu na PC

Nowa odsłona klasycznej produkcji z Amigi, od polskiego studia Vivid Games.

Studio Mastertronic Games ogłosiło na Twiterze, że 5 grudnia na Steamie zadebiutuje Speedball 2 HD, odświeżona wersja brutalnej, sportowej produkcji Speedball 2: Brutal Deluxe, wydanej w 1990 roku.

„Speedball 2 HD to nowoczesne wcielenie klasycznej, futurystycznej, cyberpunkowej gry sportowej. Brutalne połączenie piłki ręcznej i hokeja, rozgrywane w zawrotnym tempie” - czytamy w opisie produkcji na Steamie.

Za nową wersję produkcji odpowiada polskie studio Vivid Games, odpowiedzialne wcześniej między innymi za Real Boxing. Producentem jest Jon Hare, twórca Sensible Soccer czy Speedball 2 na urządzenia przenośne.

Twórcy przygotowują grafikę w rozdzielczości HD, 6 całkiem nowych aren, 336 zawodników w 28 zespołach z 4 planet, rynek transferowy, 5 formacji do zmieniania w czasie potyczek, ponad 20 power-upów, kilka trybów rozgrywki i mecze wieloosobowe, dla maksymalnie 8 zawodników. Cenę ustalono na 8 euro (ok. 34 zł).

„Wersja 3D nie zadziałała” - przyznał Hare w rozmowie z Eurogamerem Jon Hare, wspominając wydane w 2007 roku Speedball 2 Tournament.

„Niektóre gry nie nadają się do przekształcenia w trzeci wymiar i Speedball jest właśnie jednym z nich.”

„W tej wersji staramy się po prostu przenieść wspaniałą grę na nową platformę. A ze wspaniałą grą nie trzeba robić zbyt wiele, wystarczy niczego nie spieprzyć” - dodał.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze