Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Soul Calibur 2 HD Online jesienią zadebiutuje na Xboksie 360 i PlayStation 3

Remake wersji PS2.

Jeszcze tej jesieni na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 zagramy w Soul Calibur 2 HD Online, odświeżoną i rozszerzoną wersję Soul Calibur 2.

Informację z konwentu Comic Con podał serwis Shoryuken. Remake bazuje na wersji gry z PlayStation 2 z 2003 roku, z ekskluzywnym bohaterem z tej konsoli - Heihachim Mishimą z Tekkena. W edycji GameCube pojawił się Link, a na Xboksie mogliśmy zagrać jako Spawn, ale zapytane o tych bohaterów, Namco Bandai odmówiło komentarza. Więcej szczegółów poznamy wkrótce.

Odświeżona wersja gry wprowadzi także rozgrywki sieciowe - w pierwotnej wersji przewidziano jedynie walki dla dwóch graczy, na jednej konsoli.

Seria bijatyk Soul Calibur charakteryzuje się wykorzystaniem szeregu broni podczas potyczek. Akcja w „dwójce" rozgrywa się w 1591 roku, cztery lata po wydarzeniach z pierwszej części. Europa zostaje opanowana przez zło, a wojownicy z całego świata wyruszają w poszukiwaniu fragmentów miecza Soul Edge - by go zniszczyć, lub przejąć jego moc.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze