Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony rozważa wydzielenie z firmy oddziału odpowiedzialnego za PlayStation

Hirai przyznaje, że trwa analiza takiego rozwiązania.

Dwa tygodnie temu Daniel S. Loeb, inwestor posiadający 6,5% akcji Sony zaproponował, by firma wydzieliła oddział odpowiedzialny za PlayStation i gry wideo, tym samym tworząc nowy podmiot.

Kazuo Hirai, szef Sony przyznał tydzień później, że rozważa taką opcję.

- To dopiero start - mówił popularny „Kaz” w rozmowie z agencją Bloomberg. - Ważne, by zarząd dokładnie to przedyskutował i podjął decyzję reprezentującą stanowisko Sony.

Loeb sugerował, że ewentualny podział może przyciągnąć nowych inwestorów i pomóc w pozyskaniu dodatkowej gotówki. W ostatnich kilku latach japońska firma radziła sobie najlepiej w sektorze ubezpieczeń i filmów, które nadrabiały straty na produkcji telewizorów.

Dzisiaj Bloomberg poinformował, że Sony rozpoczęło współpracę z finansowymi gigantami z Morgan Stanley i Citigroup. Firmy pełnią funkcję doradczą i pomogą zarządowi Sony w podjęciu decyzji.

- Oficjalna odpowiedź wymaga pomocy od strony profesjonalnej firmy, zajmującej się finansami - komentuje Hideki Yasuda, analityk z Ace Securities. - Sony nie może odpowiedzieć akcjonariuszom bez dogłębnej analizy.

- Wartość elementów związanych z rozrywką znacznie przyczyniła się do wyników firmy - mówił Hirai w wywiadzie z CNBC. - Na pewno chcemy się upewnić, że możemy dalej z powodzeniem działać w branży rozrywki. To dla mnie zdecydowanie najważniejszy priorytet.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze