Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony przypomina: PS4 ma funkcję, o której nie każdy wie. Pokazywanie ukrytych trofeów

Plus: kilka innych przydatnych opcji.

Na Reddicie opublikowano post, który przykuł uwagę nie tylko tysięcy użytkowników, ale i Sony. Wpis dotyczył funkcji, o której nie wie mnóstwo posiadaczy PlayStation 4 - opcji pokazywania ukrytych trofeów. Zainteresowanie było tak duże, że gracze podzielili się innymi przydatnymi możliwościami konsoli.

Zaczęło się od pierwszej, wspomnianej już wskazówki: jeżeli po wybraniu ukrytego trofeum naciśniemy kwadrat, to konsola pokaże szczegóły wyzwania. Trzeba jednak być ostrożnym, bo niektóre opisy zawierają spoilery.

Gdy wpis zyskał popularność, został udostępniony przez brytyjski oddział Sony, który przypomniał, że funkcję dodano już w 2016 roku.

Jeden z użytkowników Reddita zauważył natomiast, że po odkryciu trofea gracz może nacisnąć Options na kontrolerze, a potem wybrać opcję „Wyszukaj w Internecie”, by zobaczyć poradniki i wskazówki odnośnie pucharu.

Opcja „Wyszukaj w Internecie”

Kolejny forumowicz przypomniał, że podwójne naciśnięcie przycisku PS pozwala na szybkie przełączanie się między dwoma ostatnio otworzonymi na konsoli oknami. Dzięki funkcji można w czasie gry szybko przejrzeć trofea lub wiadomości.

Ponadto, Reddit informuje: na PS4 można robić zrzuty ekranu na kilka sposobów. Standardowa metoda to przytrzymanie przycisku Share albo pojedyncze naciśnięcie, a potem wybranie odpowiedniej pozycji z menu.

Można jednak zarządzić, by konsola wykonywała zdjęcie po naciśnięciu Share - bez menu. Wystarczy nacisnąć Share, potem wybrać „Ustawienia udostępniania i transmisji” i w „Funkcji przycisku Share” ustawić „Łatwe zrzuty ekranu”.

Funkcja łatwych zrzutów ekranu

Kolejna funkcja to powiększenie, które pozwala lepiej przyjrzeć się szczegółom na ekranie poprzez przytrzymanie PS i naciśnięcie kwadratu. Aby aktywować funkcję, należy wejść do opcji ogólnych konsoli, potem do sekcji „Ułatwienia dostępu” i „Powiększenie”.

Opcja „powiększenie”

Z kolei aby zaoszczędzić baterię w kontrolerze podczas oglądania filmu lub serialu na konsoli, wystarczy zatrzymać nagranie, przytrzymać PS, poczekać na otwarcie menu (wciąż trzymając PS), nacisnąć kółko, a potem X, by wznowić film. Jeżeli przytrzymamy PS odpowiednio długo, kontroler wyłączy się.

Źródło: Reddit

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze