Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony próbuje zwiększyć dostawy PS5

Jest jednak kilka przeszkód.

Szef Sony Interactive Entertainment przekonuje, że firma regularnie stara się zwiększyć liczbę wysyłanych do sprzedawców egzemplarzy PlayStation 5, ale natyka się na problemy.

- Jest kilka powodów, przez które PS5 trudno obecnie kupić. W czasach koronawirusa proces dostaw jest bardzo skomplikowany i musieliśmy ograniczyć dystrybucję tylko do sklepów internetowych - mówi Jim Ryan, prezes koncernu, w wywiadzie dla Nikkei.

- Na całym świecie zapasy półprzewodników przy dużym zapotrzebowaniu są niewielkie. Prosimy dostawców o umożliwienie zwiększenia produkcji, co pozwoliłoby nam w tym roku na płynne wprowadzanie kolejnych konsol na rynek - dodaje menedżer, cytowany przez VGC.

Wciąż są problemy z kupnem PS5, choć sytuacja wydaje się nieco lepsza

Problemy z liczbą dostępnych półprzewodników - podzespołów, które są niezbędne w tworzeniu sprzętów elektronicznych - występują od kilku miesięcy, a przewiduje się, że kłopoty mogą pojawiać się nawet do 2023 roku.

Przypomnijmy, że sytuacja wpływa również na rynek kart graficznych. Niedawno przedstawiciele Nvidii ostrzegali, że modeli z nowej serii GeForce 3000 będzie brakować przez większość bieżącego roku.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze