Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony Interactive Entertainment ma nowego prezesa

Jim Ryan zastąpi Johna Koderę.

1 kwietnia 2019 roku prezesem i dyrektorem generalnym Sony Interactive Entertainment zostanie Jim Ryan - informację przekazała japońska firma na oficjalnej stronie internetowej.

Wspomniane stanowisko od 2017 roku piastuje John Kodera, który z dniem 1 kwietnia skupi się na „tworzeniu innowacyjnych doświadczeń użytkowników oraz dalszym rozwojem obszaru sieci jako wiceprezes”.

Jim Ryan współpracuje z Sony od 1994 roku. Jest członkiem europejskiego oddziału Sony Interactive Entertainment, gdzie zajmował szereg wysokich stanowisk.

Od stycznia 2018 roku pełnił funkcję wiceprezesa SIE, wspierając Johna Koderę w rozwoju działalności PlayStation.

Czy zmiany na stanowisku prezesa SIE pozwolą usprawnić działanie sieci PlayStation Network?

„Od początku obserwowałem, jak biznes PlayStation rozwija się i zmienia. Mam nadzieję, że będę mógł wykorzystać to doświadczenie do udoskonalenia podstaw działalności związanej z grami i usługą sieciową, a także do rozwoju rozrywki w PlayStation” - napisał w oficjalnym komunikacie Jim Ryan, wspominając też o „ogromnym zaszczycie”.

Zmianę na stanowisku prezesa SIE skomentował również dyrektor generalny Sony, Kenichiro Yoshida.

„Nasza aktywność w zakresie gier i usług sieciowych rozwinęła się w największą działalność grupy Sony pod względem przychodów ze sprzedaży i przychodów operacyjnych. Branża ta nieustannie się rozwija i aby pozostać liderem rynku, również musimy się rozwijać” - napisał Yoshida.

Dyrektor generalny Sony wierzy, że nowa struktura, w której Jim Ryan będzie zarządzał ogólną organizacją i operacjami SIE, pozwoli Johnowi Koderze skupić się na dalszym rozwoju sieci PlayStation Network.

Źródło: Sony Interactive Entertainment

O autorze

Mikołaj Ciesielski

Contributor

Komentarze