Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony chce wydawać połowę swoich gier na PC i urządzeniach mobilnych

Podano sprzedaż na komputerach.

Sony powtórzyło, że chce skupić się w większym stopniu na wydawaniu gier poza konsolami PlayStation. Firma planuje, że w 2023 roku fiskalnym już połowa produktów będzie ukazywać się także na PC i urządzeniach mobilnych.

Zapewnienia padły podczas wczorajszego spotkania z inwestorami, podczas którego Jim Ryan - szef Sony Interactive Entertainment - mówił o przyszłości. Nowe podejście, uwzględniające 12 szykowanych gier-usług, może mieć „transformacyjny efekt dla naszej działalności” - przyznał.

- PlayStation Studios ma doświadczenie w budowaniu mocnego portfolio narracyjnie bogatych i graficznie pięknych gier, ale z całą pewnością ograniczamy się do raczej wąskiego wycinka rynku gier - mówił Ryan, cytowany przez VGC.

- Poprzez rozszerzenie na PC i urządzenia mobilne, ale także na gry-usługi, mamy okazję zmienić tę sytuację i przejść do segmentu obejmującego prawie cały rynek - dodał.

Sprzedaż gier na PC

Inny z opublikowanych slajdów prezentacji ujawnił za to sprzedaż gier PlayStation na PC. Najlepszy wynik - bez zaskoczenia - osiągnęła pierwsza premiera, a więc Horizon Zero Dawn (2,4 mln egzemplarzy). Days Gone to 852 tys., a God of War - 971 tys.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły