Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony planuje wspierać PS4 przez 10 lat

Cenę 399 dol. ustalono na początku prac.

Shuhei Yoshida, prezydent Sony Worldwide Studios, zdradził, że firma planuje wspierać PlayStation 4 przez 10 lat. W wywiadzie dla CVG powiedział też, że w rozwoju konsoli pomogą usługi sieciowe.

- W połowie istnienia PS3 trafiliśmy na ograniczenia w tym, co możemy zrobić z systemem. Chcieliśmy zaimplementować czat głosowy między grami, o który nas proszono, ale nie wystarczyłoby na to pamięci.

- PS4, z większą ilością szybszej pamięci, pozwoli nam w przyszłości usprawniać i dodawać nowe funkcje - powiedział Yoshida. - Chcemy też zainwestować w usługi sieciowe, by za trzy lata PS4 było o wiele, wiele lepsze niż będzie w tym roku.

Szef Sony Worldwide Studios przyznał także, że produkując PS4, firma spoglądała w przeszłość i początki konsoli PlayStation 3.

- Projektowanie PS4 było tak naprawdę wykorzystywaniem tego, czego nauczyły nas problemy z PS3. Łatwość tworzenia gier i koszty systemu to bardzo istotny element - zaznaczył przedstawiciel Sony. - Zawsze chcieliśmy, by nowa konsola kosztowała 399 dolarów i tworzyliśmy system w taki sposób, byśmy mogli go sprzedawać właśnie w tej cenie.

- Po prostu zrobiliśmy to, co planowaliśmy zrobić i mieliśmy nadzieję, że ludziom się spodoba. Byłem bardzo zaskoczony zapowiedzią ceny innej firmy... Pozytywnie - zakończył Yoshida.

Tagi

Komentarze