Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Słowiańska gra fantasy od polskiego studia dostała wersję demo

Można już zagrać w The End of The Sun.

The End of The Sun, czyli polska gra osadzona w klimatach słowiańskiego fantasy, doczekała się wersji demo. Próbkę gameplayu można pobrać za darmo z karty produktu na platformie Steam. Premierę pełnej wersji zaplanowano na końcówkę 2023 roku.

Jak możemy przeczytać na profilu gry na Steamie, The End of the Sun jest grą przygodową z perspektywy pierwszej osoby. Wcielamy się w Żercę, który posiada możliwość podróżowania w czasie. Protagonista, podążając za tajemniczym zbiegiem, przybywa do pozornie opuszczonej w pośpiechu wioski. Korzystając ze swoich zdolności musimy odkryć, co stało się z mieszkańcami.

Pomimo klimatów fantasy, twórcy postawili na wierne odwzorowanie obiektów i budowli. Odwiedzili muzea etnograficzne w kraju i korzystając z technologii fotogrametrii stworzyli na ich bazie wierne modele w grze. Będziemy mogli także nauczyć się co nieco o słowiańskiej kulturze - jednym z elementów gry jest korzystanie z nieużywanych już dziś narzędzi i przedmiotów.

Czeka na nas także otwarty świat wraz z dynamicznym cyklem dnia i nocy oraz zróżnicowanymi warunkami pogodowymi. Największą atrakcją są jednak wspomniane podróże w czasie. Gracz może przenosić się pomiędzy kilkoma momentami, rozgrywającymi się na przestrzeni kilku lat. Każda podjęta przez gracza czynność będzie miała odzwierciedlenie w przyszłości.

W ten sposób gracz może istotnie wpływać na bieg wydarzeń oraz życie napotkanych postaci. Twórcy chwalą się ponadto, że gra jest nieliniowa i gracz może poznawać historię we własnym tempie - śledztwo możemy przerwać w każdej chwili i powrócić do niego, kiedy będziemy mieli na to ochotę.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze