Skip to main content

Sklep ujawnił datę premiery Metal Gear Solid Delta. Najwyraźniej zagramy jesienią

Aktualizacja: Data okazała się błędna.

Aktualizacja: Oficjalny profil sieci GameStop opublikował komunikat, w którym wyjaśniono, że termin ujawniony w poprzednim wpisie był nieprawidłowy. Zapowiedź daty premiery Metal Gear Solid Delta pozostaje w rękach Konami.


Oryginalna wiadomość: Wygląda na to, że pogłoski o przesunięciu premiery Metal Gear Solid Delta na 2025 rok mogły być przesadzone. W mediach społecznościowych sieci sklepów GameStop ujawniono przedwcześnie termin debiutu, wyznaczony na jesień tego roku.

Opublikowany przez pomyłkę wpis pojawił się na platformie X wczoraj, najpewniej związany z oficjalnym startem preorderów i edycji kolekcjonerskich. „Przygotuj się do zabijania w Metal Gear Solid Delta, gdzie skradanie i sztuka przetrwania łączą się z okrucieństwem. Gra nadejdzie 17 listopada” - napisano w publikacji.

Potwierdzeniem tego, że post został zamieszczony przez pomyłkę, było jego natychmiastowe usunięcie. Pozostał jednak widoczny wystarczająco długo, by fani zdążyli zrobić pamiątkowego screena.

Źródło: IGN

Termin 17 listopada jest dosyć nietypowy, ponieważ wypada w niedzielę, ale jednocześnie ma sporo sensu. Jeśli wyciek się potwierdzi, Metal Gear Solid Delta zadebiutuje idealnie na 20. rocznicę oryginalnego Metal Gear Solid 3, wydanego w 2004 roku. Dziwić może jedynie fakt, że Konami nie zdecydowało się ogłosić odsłony podczas pokazu Xbox Games Showcase, gdzie zaprezentowano nowy zwiastun remake'u.

Przypomnijmy, że tytuł ujawniono podczas zeszłorocznej imprezy PlayStation Showcase 2023. Identycznie jak w oryginale, akcja toczy się w 1964 roku, będąc prequelem kultowej serii, a także - chronologicznie - pierwszym rozdział opowieści Big Bossa.

Read this next