Skip to main content

Remake Metal Gear Solid 3 ukaże się podobno dopiero w przyszłym roku

A jednak.

Wygląda na to, że Metal Gear Solid Delta: Snake Eater może ukazać się dopiero w przyszłym roku.

Tytuł oficjalnie nigdy nie otrzymał nawet przybliżonego okresu premiery, lecz PlayStation w przeszłości promowało remake jako tytuł na obecny rok (choć z zastrzeżeniem, że szczegóły mogą ulec zmianie).

Teraz jednak niezawodny leaker „billbil-kun” z serwisu Dealabs poinformował, że na grę trzeba będzie poczekać jednak do 2025 roku. Dane pochodzą z serwerów jednego z dystrybutorów, który jako tymczasowy termin debiutu podawał w swoim systemie właśnie 31 grudnia 2025 r.

Zobacz na YouTube

Szczegóły mamy rzekomo poznać już wkrótce, ponieważ zamówienia przedpremierowe powinny wystartować już w najbliższej przyszłości. Informator szacuje, że będzie to nadchodzące dziesięć dni, co wydaje się sugerować, że mowa być może o ogłoszeniu na imprezie Summer Game Fest, zaplanowanej na 7 czerwca.

W planach są najwyraźniej dwa wydania pudełkowe na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S: standardowe za 70 dolarów oraz kolekcjonerskie za 200 dolarów. Nie znamy detali na temat zawartości. Konami potwierdziło w przeszłości także wersję PC.

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater ujawniono niemal dokładnie rok temu, na imprezie PlayStation Showcase 2023. Jak i oryginał, akcja toczy się w 1964 roku, służąc za prequelu kultowej serii, a także - chronologicznie - pierwszy rozdział opowieści Big Bossa.

Zobacz także