Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GOG z programem dla twórców niezależnych

Konkurencja dla Steam Greenlight.

GOG.com (dawne Good Old Games) ogłosiło uruchomienie inicjatywy dla niezależnych twórców - bezpośrednią konkurencję dla krytykowanego programu Steam Greenlight.

Jednym z zarzutów w przypadku programu Valve jest brak informacji na temat powodów odrzucenia projektu. Inaczej będzie w przypadku GOG. „Powiemy dokładnie, co sądzimy o twoim tytule” - napisano w ogłoszeniu. „Znamy gusta naszych klientów, co odzwierciedla oferta gier bez zabezpieczeń DRM. Ocenimy wszystkie zgłoszenia i wybierzemy te, które spotkają się z największym uznaniem naszych użytkowników, premiując głębię rozgrywki, oryginalność i dopracowanie.”

„Skontaktujemy się z twórcami bezpośrednio, by poinformować o naszej opinii. Bez względu na to, czy zaakceptujemy grę, odpowiedź powinna przyjść w okresie dwóch tygodni od zgłoszenia.”

Do wyboru są dwie opcje: jeśli twórcy sami sfinansują projekt, GOG.com podzieli się zyskami 70/30 na korzyść twórców. W drugim rozwiązaniu GOG przekazuje zaliczkę w poczet przyszłych zysków i podzieli przychody 60/40 na korzyść twórców, aż do czasu odzyskania pierwotnego wkładu własnego, po czym umowa powróci do standardowego 70/30.

Polski sklep internetowy oferuje także wsparcie w postaci marketingu zaakceptowanych gier, a produkcje zgłaszać można za darmo (na Steam Greenlight opłata wynosi 100 dol.).

„Każda gra publikowana na GOG.com otrzyma dedykowaną kampanię reklamową. Stanie się głównym elementem strony głównej, z dużym bannerem i artykułem” - czytamy w oświadczeniu. „Wypromujemy tytuł w mediach społecznościowych, opublikujemy trailer na naszym kanale w serwisie YouTube i w cotygodniowym materiale wideo.”

Różnicą w obu programach jest fakt, że to pracownicy GOG będą wybierać tytuły, nie gracze w otwartym głosowaniu.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze