Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shigeru Miyamoto pracuje nad nową marką dla konsol Nintendo

Dla dewelopera najważniejsze jest skupienie się na „nowych doświadczeniach związanych z rozgrywką”.

Twórca Mario, Shigeru Miyamoto, zdradził, że pracuje nad nową marką dla Nintendo. Nie wiadomo jeszcze, czy gra wykorzysta istniejące już postacie, czy wprowadzi zupełnie nowych bohaterów.

Czy doczekamy się produkcji z zupełnie nowym bohaterem?

Informacje pojawiły się w wywiadzie dla japońskiego magazynu Famitsu, który przetłumaczony został przez jednego z dziennikarzy Kotaku.

- Wiosną, po premierze Mario Kart 8, będziemy mieć już szeroki wachlarz tytułów - powiedział Miyamoto o bibliotece gier dla Wii U. - Więc myślę, że to będzie świetny okres na wprowadzenie nowej marki.

- Nie mogę zdradzić żadnych szczegółów, powiem tylko, że ostatnio ta gra zabiera mi sporo czasu - dodał deweloper.

Wcześniej twórca powiedział też, że chce skupić się przede wszystkim na tym, bo rozgrywka oferowała nowe, świeże doznania. Jego zdaniem, samo wprowadzenie zupełnie nowych postaci nie zagwarantuje sukcesu.

- Wiele osób mówi: "Powinniście wprowadzić nowych bohaterów, to byłyby fajne gry", ale samo stworzenie nowych postaci nie znaczy, że gra będzie dobra. Naprawdę trzeba skupiać się głównie na wykreowaniu nowego doświadczenia związanego z rozgrywką, które będzie sprawiać radość i będzie wyjątkowe - powiedział Miyamoto.

Deweloper skończył już pracować nad grą Pikmin 3, której jest głównym producentem. Tytuł ten ukaże się w sierpniu na Wii U.

Komentarze