Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shadow Man - remaster klasyka z 1999 roku ukaże się w kwietniu

Gra o wojowniku voodoo.
  • Shadow Man: Remastered zadebiutuje 15 kwietnia
  • Gra bazuje na serii komiksów

Shadow Man to wydana w 1999 roku produkcja, oparta na komiksie o tej samej nazwie. Obecnie trwają prace nad odświeżoną wersją gry - twórcy remastera poinformowali, że pozycja ukaże się 15 kwietnia na PC. W późniejszym terminie trafi zaś na PS4, Xbox One i Switch.

Gracze wcielają się w Michaela LeRoia, jednego z ostatnich tytułowych wojowników, którzy posługują się magią voodoo. Bohater staje przed zadaniem powstrzymania mrocznych sił, próbujących zaatakować wymiar żywych, czyli tak zwane Liveside.

Gra przedstawia wydarzenia z perspektywy trzeciej osoby, a podczas rozgrywki nie brakuje sekwencji platformowych, zagadek i walk z przeciwnikami. W trakcie przygody użytkownicy zwiedzają między innymi Nowy Jork i Luizjanę, a także świat zmarłych - Deadside.

Nowa wersja zaoferuje odświeżoną grafikę z możliwością zabawy w 4K i trybie HDR. W planach ulepszone dynamiczne cienie i oświetlenie oraz wygładzenie krawędzi. Do tego poprawiona sztuczna inteligencja wrogów, udoskonalone fizyka i sterowanie oraz treści wycięte z oryginału.

Za remaster wspomnianej produkcji odpowiadają deweloperzy ze studia Nightdive. Warto przypomnieć, że zespół ten obecnie pracuje także nad remakiem pierwszej części uznanego cyklu System Shock.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze