Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serwery Dead Island: Epidemic zostaną wyłączone w październiku

Zbyt małe zainteresowanie.

Firma Deep Silver poinformowała, że serwery gry Dead Island: Epidemic z gatunku MOBA zostaną wyłączone 15 października tego roku.

Warto się pośpieszyć z graniem

Darmowa produkcja stawia na uniwersum pełne zombie i na nieco bardziej dynamiczną akcję, niż u konkurencji, takiej jak Dota 2 czy League of Legends.

Tytuł nigdy nie doczekał się wydania w pełnej wersji. W listopadzie 2014 roku grę opublikowano w programie Early Access na Steamie, ale pomimo dobrych opinii nie znaleziono wystarczająco wielu graczy.

„W ostatnich tygodniach i miesiącach ocenialiśmy, co zrobić dalej z Dead Island: Epidemic, zastanawiając się nad przyszłością gry” - napisano w komunikacie. „Ze smutkiem ogłaszamy, że zdecydowaliśmy się wstrzymać dalsze prace.”

Produkcja stawia na pojedynki trzech, czteroosobowych zespołów. Walka z innymi ludźmi to tylko jeden element rozgrywki - równie istotne jest odpieranie ataków zombie, w tym potężnych bossów. W niektórych przypadkach wymagana jest nawet współpraca zwaśnionych drużyn.

W odróżnieniu od innych przedstawicieli gatunku MOBA, ostatecznym celem nie jest zniszczenie baz przeciwnika, lecz utrzymanie kontroli nad specyficznymi punktami na mapie.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze