Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sega zabiła Sonica. Gracze są zachwyceni

Mała, ale czarująca produkcja.

Sega wypuściła darmową grę, w której Sonic padł ofiarą morderstwa, a zadaniem gracza jest wcielić się w rolę detektywa i znaleźć winnego. Gracze są zachwyceni prima aprilisowym „żartem” japońskiego wydawcy i przyznają grze The Murder of Sonic the Hedgehog oceny na poziomie 10/10.

Amy z okazji swoich urodzin urządza przyjęcie z motywem kryminalnym w pociągu Mirage Express! Sonic odgrywa w zabawie rolę ofiary, a wszyscy pozostali muszą rozwikłać zagadkę jego śmierci. Jednak cała sytuacja wydaje się nieco dziwna. To tylko niewinna gra, czy kryje się za nią coś mroczniejszego?” - czytamy w opisie produktu na Steamie.

Produkcja przyjmuje formę połączenia klasycznej przygodówki pont-and-click oraz nurtu visual novel, wzbogaconych też o mini-gry, a jedną z ciekawszych cech tytułu są dokładne, ręcznie rysowane sprite’y postaci i tła. Chociaż tytuł można przejść w mniej niż godzinę, to użytkownicy platformy Valve bardzo docenili wysiłek Segi włożony w niewielki spin-off.

Mówię szczerze, po czymś takim z wielką radością zapłaciłbym za pełnoprawną grę »Detektyw Sonic«. Skoro Nintendo zrobiło tak z Pikachu, to dlaczego nie Sega?” - pisze w swojej pozytywnej recenzji Darkcactus1. „Świetna przygoda od początku do końca, pełna odniesień do uniwersum Sonica, genialnych interakcji pomiędzy postaciami oraz zabawnych gagów. Proszę, zróbcie tego więcej. Z chęcią zapłaciłbym za rozszerzoną wersję, może z kilkoma scenariuszami i unikalną mini-grą dla każdego” - ocenia DiGiT.

Według agregatora Metacritic, tytuł zebrał od użytkowników noty na poziomie 9,6 na 10 możliwych punktów. „Jak na żart primaaprilisowy, Sega nie musiała wkładać w to tyle wysiłku, a jednak to zrobili. Kurcze, to jest naprawdę świetne” - pisze Cool_guy1234, wystawiając grze pełne 10/10. Zachwycona była również redakcja serwisu Noisy Pixel, która również nadała produkcji ocenę 10/10 i nazwała ją „pozycją obowiązkową”.

Sega odpowiedziała na pozytywny odbiór produkcji w poście na Twitterze. „Wow, nie spodziewaliśmy się tak pozytywnego przyjęcia The Murder of Sonic the Hedgehog. Z całego serca cały zespół chciałby wam podziękować (tym razem nie żartujemy)!” - napisał wydawca.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze