Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sega chce stworzyć ekranizacje Yakuzy i Persony

Po sukcesie filmowego „Sonica”.

Sega potwierdziła, że sukces filmowych adaptacji przygód jeża Sonica stworzył perspektywę do przeniesienia na ekrany kin także innych znanych marek w portfolio wydawcy. Mowa tu między innymi o seriach Persona oraz Yakuza.

Jak informuje serwis VGC, cytując fragmenty rozmowy szefa działu operacyjnego Segi Shujiego Utsumi z telewizją CNBC, japońskie przedsiębiorstwo aktywnie poszukuje nowych możliwości do zaprezentowania swoich produktów szerszemu gronu odbiorców. „Sonic właśnie odżył w wielkim stylu, nie tylko poprzez gry, ale też filmy i seriale telewizyjne. Jest też w Robloxie i podjęliśmy współpracę z LEGO. Sonic przeżywa rozkwit” - przekazał Utsumi.

Mamy inne znane marki i chociaż nie mogę o tym mówić zbyt dużo, to chcemy zapewnić podobny rozkwit innym klasycznym seriom Segi” - kontynuuje biznesmen. „W tym momencie mamy dwie inne duże marki poza Soniciem. Pierwszą z nich jest Persona, która dostanie dwie nowe odsłony w najbliższym czasie, a drugą jest Yakuza. Yakuza jest specyficzną serią, ale też dostanie nową odsłonę w przyszłym roku”.

Wspominając nowe odsłony obu cyklów, Utsumi najprawdopodobniej nawiązywał do Persona 3 Reloaded oraz Persona 5 Tactica, a także do Like a Dragon: Infinite Wealth, czyli najnowszej odsłony Yakuzy, zaplanowanej na początek przyszłego roku. W dalszej części wywiadu szef działu operacyjnego wspomina, że trwają rozmowy z przedstawicielami także innych mediów, które byłyby zainteresowane wykupieniem licencji na znane postacie z portfolio Segi.

Przypomnijmy, że film Sonic the Hedgehog trafił do kin w 2020 roku i zarobił niemal 320 milionów dolarów przychodu. W zeszłym roku wypuszczono sequel, który osiągnął jeszcze lepsze wyniki, zarabiając ponad 405 milionów dolarów. Trzecia część filmowej trylogii planowana jest na końcówkę przyszłego roku, a w międzyczasie doczekamy się też serialu aktorskiego, stanowiącego pomost pomiędzy drugim i trzecim filmem.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze