Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Scarlett to nie ostatnia konsola Microsoftu - twierdzi szef marki Xbox

Streaming to nie wszystko.

Phil Spencer, szef działu Xbox w Microsofcie, zasugerował podczas jednego z wywiadów, że przyszłoroczna platforma Scarlett nie ma być ostatnią konsolą firmy z Redmond.

- Mogę opowiedzieć o naszych planach. Nie planujemy, Scarlett jako naszej ostatniej konsoli - powiedział Spencer w rozmowie z Jeffem Gerstmannem z Giant Bomb.

Menedżer nie zdradził oczywiście, co konkretnie ma na myśli. Może więc chodzić zarówno o kolejną generację, ale też o ulepszenie platformy Scarlett, na wzór Xbox One X.

Spencer zaznaczył, że cokolwiek zadebiutuje po Scarlett, musi być „tak samo znaczące”, jak wspomniany model X.

- Jeśli chodzi o przyszłość po Scarlett, to zadajemy sobie pytanie, jaki musiałby być ten następny punkt przejścia, żeby naprawdę był znaczący? Myśleliśmy, że 4K ma duże znaczenie. Jeśli się nie zgadzasz, możesz kupić S albo PlayStation.

- Jeżeli jednak też uważałeś, że 4K i 6 teraflopów oraz inne rzeczy, o których mówiliśmy, to coś, na czym ci zależy, to upewniliśmy się, że mamy odpowiednią pamięć i GPU, żeby to 4K dobrze dostarczyć.

- Myślę, że mamy w głowach coś znaczącego na następny krok - szczerze, to myślę, że zarówno my, jak też Sony, jesteśmy w tym samym punkcie. Poza tym, nie wiem nic więcej. Nie planujemy jednak nie robić kolejnej konsoli.

Xbox Scarlett zadebiutuje pod koniec 2020 roku

Spencer wypowiedział się także na temat streamingu. Jego zdaniem, technologia ta wcale nie zastąpi - przynajmniej w najbliższym czasie - tradycyjnych konsol.

- Nie sądzę, że w mojej karierze gracza nadejdzie taki moment, że gry streamowane na mój ekran zaoferują identyczne odczucia, co tytuły, w które zagram na Scarlett na 60-calowym telewizorze.

Microsoft pracuje nad usługą xCloud, która pozwoli na streaming gier na różne urządzenia - jak Google Stadia. Spencer uważa jednak, że podobnie jak Netflix czy Spotify nie sprawiły, że tradycyjne urządzenia i sposoby konsumpcji muzyki oraz filmów zniknęły, tak i standardowe konsole pozostaną na rynku.

Tagi
O autorze
Komentarze