Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Samsung Galaxy Note 10 i 10 Plus - ujawniono specyfikację nowych modeli

Oficjalna prezentacja w sierpniu.

Opublikowano zaktualizowaną (w porównaniu do czerwcowych raportów) specyfikację techniczną Samsunga Galaxy Note 10 - informacje potwierdzają jednocześnie, że w 2019 roku możemy spodziewać się dwóch modeli z linii Note.

Zwykły Note będzie mniejszy i zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 6,3 cala z rozdzielczością Full HD+. Note 10 Plus zaoferuje natomiast 6,8-calowy wyświetlacz z rozdzielczością QHD.

Obydwie wersje mają być wyposażone w ten sam procesor - Snapdragon 855.

Rendery nowych modeli Note autorstwa serwisu OnLeaks

Oczywiście można też liczyć na inne różnice, poza wielkością i rozdzielczością ekranu. Model 10 Plus zaoferuje aż 12 GB RAM-u, podczas gry w podstawowym znajdzie się 8 GB. Obydwa pozwolą jednak korzystać z nośnika danych o pojemności 256 GB.

Note 10 Plus to także większa bateria - 4300 mAh (z ładowaniem 45 W) w porównaniu do akumulatora 3500 mAh z modelu Note 10. Aparaty mają być identyczne (3 obiektywy), ale model Plus to również sensor ToF, który pomaga lepiej rozpoznawać trójwymiarową przestrzeń.

Powraca oczywiście rysik (stylus) S Pen, ale tym razem z dodatkowymi funkcjami. Szczegóły na ich temat nie zostały jednak podane.

Galaxy Note 10 ma zostać oficjalnie ujawniony już 7 sierpnia. Wtedy też poznamy cenę obydwu modeli. Można domyślać się, że będzie ona wyższa niż w przypadku serii Galaxy S 10.

Źródło: Tom's Guide

Tagi

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze