Skip to main content

Ruszyły zamknięte testy darmowego XDefiant od Ubisoftu

Nowa strzelanka.

Po wczorajszych zapowiedziach czas samemu ruszyć do akcji w XDefiant. Ubisoft rozpoczął kolejną fazę zamkniętych testów darmowej strzelanki.

W odróżnieniu od poprzednich okresów testowych, zdjęto już ograniczenia w publikowaniu materiałów z rozgrywki. Jeśli więc nie otrzymamy zaproszenia, zawsze pozostaje zapoznanie się z materiałami w serwisu YouTube czy też z transmisjami na Twitchu, gdzie można nawet zdobyć nagrody do wykorzystania w grze.

Zainteresowani dołączeniem do zabawy powinni zarejestrować na oficjalnej stronie produkcji.

W odróżnieniu od popularnych obecnie battle royale czy extraction shooterów, XDefiant oferuje nieco inne podejście, stawiając na połączenie hero shootera z klasycznymi trybami rozgrywki, jak dominacja (z trzema stałymi punktami lub jednym przemieszczającym się po całej arenie) oraz eskorta ładunku. Kolejne, jak różne warianty deathmatchu, powinny pojawić się później.

Kluczową cechą wyróżniającą produkcję jest zapewne fakt, że rolę postaci przejmują przedstawiciele frakcji z różnych serii Ubisoftu. Są więc Partyzanci z Far Cry 6, agenci Echelonu ze Splinter Cell, oddziały Fantomów z Ghost Recon, Czyścicieli z The Division i hakerzy DedSec z cyklu Watch Dogs.

Każde ugrupowanie posiada unikalne zdolności pasywne, jeden z dwóch talentów aktywnych oraz umiejętność „ultimate”. Przykładowo, Partyzanci mogą „nadleczyć” samych siebie lub rozrzucić apteczki, a dodatkowo ich zdrowie samoczynnie regeneruje się, gdy nie są pod ostrzałem.

„Chociaż moje ogólne wrażenia z gry są pozytywne, to mam obawy, czy XDefiant jako nowej marce uda się przebić wśród sporej liczby znacznie bardziej rozpoznawalnych konkurentów” - napisał wczoraj Maciek w swoich wrażeniach, wymieniając Call of Duty, Valorant, CS:GO, czy nawet Rainbow Six Siege.

Zobacz także