Skip to main content

Rockstar przez przypadek usunął system anty-cheat z GTA Online

„I tak nie zobaczymy żadnej różnicy”.

Wygląda na to, że Rockstar przez pomyłkę usunął zabezpieczenia służące do walki z oszustami w Grand Theft Auto Online.

O sprawie informuje „Tez2”, leaker i ekspert od wszystkiego, co związane ze słynną serią. „Dziwnym krokiem jest fakt, że najnowsza aktualizacja GTA 5 usuwa kluczowe elementy systemu anty-cheat” - napisał. „Rezultat jest taki, że usunięto około 95 procent jego komponentów”.

Pod wiadomością szybko pojawiły się spekulacje. Czyżby twórcy szykowali zaktualizowaną wersję? „Tez2” wyjaśnia, że mamy najpewniej do czynienia ze zwykłą pomyłką. Rockstar najwyraźniej opublikował po prostu błędną wersję produkcji.

„Biorąc pod uwagę puste miejsce na nazwę firmy w opisie pliku wykonawczego, moim zdaniem patch został skompilowany przy użyciu buildu o nazwie Sub Title Update” - wyjaśnia. „Gdzieś w konfiguracji przed kompilowaniem nie uwzględniono komponentów systemu anty-cheat”.

Można więc spodziewać się, że Rockstar wkrótce poprawi błąd, publikując nowy patch lub też cofając grę do poprzedniej wersji. Na razie nie brakuje za to żartów „zaskoczonych” graczy na temat działania zabezpieczeń, gdy te jeszcze były w grze.

„I tak nie zobaczymy żadnej różnicy” - zapewnia niejaki „Woozie”. „Zaraz, to tytuł w ogóle miał taki system?” - zastanawia się kolejny użytkownik. „Niech zgadnę, tylko abonenci GTA+ odblokują anty-cheat?” - przewiduje inna osoba.

Zobacz także