Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rockstar dziwnie zapowiada GTA 6. Prace są na zaawansowanym etapie

Ale na więcej informacji poczekamy.

Rockstar potwierdza, że pracuje nad Grand Theft Auto 6. Produkcja jest rzekomo na „zaawansowanym” etapie, lecz wieści na temat nadchodzącej odsłony słynnej serii otrzymamy dopiero, gdy twórcy „będą gotowi”.

Wieści opublikowano w związku z ujawnieniem daty premiery GTA 5 w wersjach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

„Biorąc pod uwagę bezprecedensową długowieczność GTA 5 wiemy, że wielu z was pyta o następną odsłonę serii Grand Theft Auto. Wraz każdym nowym projektem naszym celem jest zawsze znaczące podniesienie poprzeczki” - napisano na oficjalnej stronie.

GTA 5 pozostaje wiecznie młode

„Z przyjemnością potwierdzamy, że aktywnie pracujemy nad kolejną częścią cyklu GTA, a prace są na zaawansowanym etapie” - dodano.

„Nie możemy doczekać się ujawnienia dodatkowych informacji tak szybko, jak tylko będziemy gotowi” - zapowiada Rockstar, kończąc wpis podziękowaniami dla całej społeczności.

Oczekiwanie na nowe GTA jeszcze nigdy nie było tak długie. W przeszłości największa „luka” wynosiła pięć lat, między czwartą i piątą odsłoną. Tymczasem od debiutu GTA 5 mija już osiem lat.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze