Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Returnal - screeny i informacje o grze z pokazu PS5

Nawet śmierć nie jest ucieczką.

  • Returnal to połączenie strzelanki TTP z gatunkiem rokguelike
  • Świat będzie generowany proceduralnie
  • Data premiery wciąż nieznana

Na oficjalnej stronie Sony ukazała się karta katalogowa Returnal. To gra na wyłączność PS5, którą pierwszy raz zobaczyliśmy na czerwcowym pokazie japońskiego koncernu. Wciąż nie ma gameplayu, ale uzyskaliśmy sporo informacji i materiały graficzne.

W Returnal wcielimy się w Selene, której statek rozbił się na planecie noszącej znamiona dawnej cywilizacji. Bohaterka musi przeżyć w niesprzyjającym środowisku wypełnionym wrogo nastawionymi stworzeniami. Haczyk polega jednak na tym, że po śmierci protagonistka zaczyna przygodę od nowa, tracąc większość przedmiotów, które zgromadziła.

Cover image for YouTube videoReturnal - Announcement Trailer | PS5

Za każdym razem świat jest nieco inny - lokacje i przydatne obiekty są generowane proceduralnie, czyli losowo. Jeśli chodzi o gatunek, mamy do czynienia z połączeniem strzelanki TPP, rougelike oraz produkcji typu bullet hell, w których należy zręcznie unikać mnóstwa pocisków wystrzeliwanych przez wrogów.

Jako że Returnal to exclusive na PS5, wykorzystuje funkcje kontrolera DualSense. Za pomocą adaptacyjnego triggera, gracz może zarówno mierzyć z broni, jak i skorzystać z alternatywnego trybu strzału. Nie zabraknie też obsługi haptycznych wibracji, ale opis nie ujawnia szczegółów.

Returnal nie ma jeszcze daty premiery, ale oczywiście nie będzie to tytuł startowy PS5. Za grę odpowiada studio Housemarque, twórcy Resogun czy Nex Machina.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Returnal

PS5

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze