Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Returnal jednak nie otrzyma funkcji zapisu rozgrywki?

Twórcy tłumaczą, że to nie takie proste.

Studio Housemarque wciąż pracuje nad dodaniem do Returnal opcji zapisu rozgrywki, ale deweloperzy przyznają, że natknęli się na pewne trudności.

W tytule po każdej śmierci lub przerwaniu zabawy gracze cofają się do punktu startowego i tracą większość zdobytego wyposażenia. Z powodu braku funkcji zachowania zabawy wyłączenie PS5 jest równoznaczne z porzuceniem aktualnych postępów, co jest problemem w sytuacji, gdy jedna sesja może trwać kilka godzin.

Niedawno twórcy Returnal podkreślili, że słyszą głosy fanów w kwestii opcji zapisu, sugerując, że przygotowują stosowne rozwiązanie. Teraz szef marketingu studia Housemarque - Mikael Havari - w rozmowie z Axios Gaming wyjaśnił, że to nie takie proste.

- Rozumiemy, że istnieją pewne mechanizmy, które obecnie stanowią przeszkodę - tłumaczy, cytowany przez serwis VGC. Deweloper odnosi się zapewne do faktu, że dodanie funkcji zachowania zabawy mogłoby zaburzyć rozgrywkę.

Autorzy na razie nie wiedzą, w jaki sposób rozwiążą problem z opcją zapisu, ponieważ różni gracze mają odmienne oczekiwania. Havari podkreśla, że w związku z tym bardzo trudno ogłosić jakiekolwiek konkretne informacje na temat systemu save'ów.

Aktualnie tymczasowym rozwiązaniem, z którego mogą skorzystać gracze Returnal, jest przełączenie konsoli w stan spoczynku. Wówczas zaoszczędzimy zużycie energii elektrycznej PS5 bez wyłączania samej produkcji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze