Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 4 Ultimate HD Edition otrzyma ulepszone tekstury

Dzięki fanom.

Tytuł Resident Evil 4 Ultimate HD Edition w końcu będzie miał odzwierciedlenie w rzeczywistości - dzięki przygotowanej przez fanów modyfikacji.

Porównanie grafiki

Odświeżona wersja gra ukazała się w 2014 roku na PC, z grafiką w rozdzielczości 1080p i rozgrywką w 60 klatkach na sekundę.

Oprawa graficzna bazowała jednak w dużej mierze na oryginale, wydanym w 2004 roku na konsoli GameCube, z przeskalowanymi teksturami i modelami. W dodatkowej kampanii Separate Ways użyto nawet przerywników z PlayStation 2.

Teraz duet twórców modyfikacji o imionach Cris i Albert przygotowuje jednak własny zestaw tekstur w wysokiej rozdzielczości. Projekt dotarł właśnie do końcowej fazy gry - Island. Konwersja dla sekcji Village jest dostępna do pobrania osobno (dzięki, Kotaku).

Twórcy wyszukują w sieci oryginalne materiału Capcomu - często wystarczy tylko Google. Na ich bazie od podstaw tworzone są odpowiedniki lepszej jakości.

„Często, nawet jeśli uda nam się znaleźć oryginały, to nie są one w wystarczająco wysokiej rozdzielczości, by być zdatne od użytku” - tłumaczy Albert na oficjalnej stronie projektu.

Poniżej porównanie w formie wideo.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze