Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remaster Red Dead Redemption może zadebiutować niedługo. Take-Two ujawnia plany

Choć tytułów gier nie podaje.

Teoretycznie remaster Red Dead Redemption wciąż pozostaje w sferze wieści nieoficjalnych, ale pojawiają się kolejne rewelacje, które zdają się potwierdzać istnienie gry. Najnowsze szczegóły pochodzą z oficjalnego dokumentu Take-Two i sugerują, że odświeżony western ukaże się do końca marca 2024 roku.

Jak wiadomo, Take-Two to firma-matka Rockstara, zajmująca się wydawaniem gier amerykańskiego studia. W podsumowaniu finansowym czwartego kwartału 2023 roku fiskalnego przedsiębiorstwo ujawniło najbliższe plany. W kontekście remastera RDR najciekawszy jest dla nas ten fragment: „W fiskalnym roku 2024 planujemy także wydać dwie nowe wersje poprzednio wydanych tytułów”. Doprecyzujmy, że omawiany okres kończy się z dniem 31 marca 2024 roku.

Jak zauważa na Twitterze dziennikarz i informator Ben, Take-Two za „nowe wersje poprzednio wydanych tytułów” uznaje remastery oraz porty na nowe platformy, co nie powinno dziwić. Remaster Red Dead Redemption idealnie wpisuje się w tę definicję, więc wszystko wskazuje na to, że pierwszym tajemniczym tytułem jest właśnie ta gra. O RDR Remastered mówi się już od dłuższego czasu za sprawą południowokoreańskiej agencji ratingowej i komentarza byłego dziennikarza.

Zagadkę pierwszej gry mamy (prawdopodobnie) rozwiązaną, ale czym jest drugi tytuł, który ma się ukazać do końca marca 2024 roku? Znamy co najmniej dwóch potencjalnych kandydatów: Red Dead Redemption 2 z next-genową aktualizacją dla Xbox Series X/S oraz PS5, a także remaster GTA 4.

O tym drugim tytule mówiło się jakiś czas temu, ale temat przycichł, gdy jeden z informatorów stwierdził, że „Rockstar porzucił pomysł na remastery GTA 4 i Red Dead Redemption”. Wszystko wskazuje na to, że w przypadku RDR to nieprawda, więc na remaster GTA 4 także jest szansa.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Red Dead Redemption

PS4, PS3, Xbox 360, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze