Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Redemption może trafić na PC. Jest wskazówka, że Rockstar szykuje się do zapowiedzi

Znalezisko w kodzie launchera.

Według uznanego informatora „Tez2", Rockstar może szykować się do zapowiedzi portu lub natywnego wydania Red Dead Redemption na PC. Choć od premiery mija 14 lat, produkcja nigdy nie doczekała się oficjalnej wersji na pecety.

Tez2 to użytkownik obeznany w produkcjach Rockstara, więc wieści można traktować poważniej niż w przypadku innych przecieków. Na swoim profilu X opublikował krótki screen, wycięty rzekomo ze świeżo zaktualizowanego kodu źródłowego launchera Rockstara.

Podróżuj przez rozległe tereny amerykańskiego zachodu i Meksyku w Red Dead Redemption oraz w strasznym dodatku Undead Nightmare - teraz także na PC” - czytamy w kodzie. „Przeżyj osobiście przygodę na Dzikim Zachodzie, która zdefiniowała generację”.

Oczywiście zawsze warto mieć na uwadzę, że wpis Teza2 może być tylko niemiłym żartem albo pomyłką, choć trzeba przyznać, że fragment kodu brzmi całkiem wiarygodnie. Gracze w komentarzach nie kryją ekscytacji i dzielą się planami na ambitne mody. „Wiem, że to mało prawdopodobne, ale czy myślicie, że może to być remaster na silniku RDR 2?” - zastanawia się Folium.

Taki scenariusz wydaje się już zdecydowanie zbyt optymistyczny, ale na razie nie możemy niczego wykluczać. Warto trzymać jednak oczekiwania na wodzy, aby nie rozczarować się równie mocno, jak wtedy, gdy rzekomy remaster Red Dead Redemption okazał się portem na konsole PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Read this next